Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kulislerde bu isimler konuşuluyor

24.01.2011 00:07
Haziran'daki seçimde yüzde 45-50 arasında oy hedefleyen AK Parti'de aday adaylarıyla ilgili isimler de kulislerde dillendirilmeye başlandı.
Haziran'daki seçimde yüzde 45-50 arasında oy hedefleyen AK Parti'de aday adaylarıyla ilgili isimler de kulislerde dillendirilmeye başlandı. AK Parti'nin flaş isimlerle dirsek temasında olduğu belirtiliyor. Kulislerdeki isimler:
 

Seçim startını 81 ilde yaptırdığı anketlerle başlatan AK Parti'nin flaş isimlerle dirsek temasında olduğu belirtiliyor.

Eski medya patronu Ethem Sancak'ın aday gösterileceği konuşuluyor. Arap kökenli Sancak'ın altına ise Siirt'te sevilen Kürt kökenli bir aday yerleştirilecek.

Demokratik açılım çerçevesinde Kürt siyasetçilerden eski RP-ANAP kökenli Seyit Haşim Haşimi'nin ya Diyarbakır ya da Şırnak'tan aday gösterileceği kaydediliyor. Demokratik açılımda perde arkası isimlerden MKYK üyesi Mazhar Bağlı'nın da Şanlıurfa'dan aday adayı yapılabileceği belirtiliyor.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu da öne çıkan isimlerden. Ensarioğlu, BDP ve PKK'dan gelen baskılara karşın, demokratik açılıma destek vermişti. Ensarioğlu ailesinin Diyarbakır ve çevresinde ciddi bir oy potansiyeli de bulunuyor.

Ülkücü kesimin duayen isimlerinden Ramiz Ongun'un ise AK Parti'den aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Referandum öncesi MHP yönetimine "Dalton kardeşler" benzetmesi yapan Ongun, Başbakan Erdoğan'ı Tarsus'a yaptığı ziyaret sırasında evinde ağırlamıştı. Yine 2 yıl öncesine kadar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanlığını yürüten Vedat Bilgin'in de ismi AK Parti ile anılıyor.

Diyarbakır valiliğinden Başbakanlık Müsteşarlığı'na getirilen Efkan Ala'nın da vekil adayı yapılacağı konuşuluyor.

SABAH

Bu haber toplam 2486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri