Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlk oy AK Parti'ye ATILDI

11.05.2011 14:08
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ilk oyu Lübnan'dan gelen işadamı Halid Aydın kullandı. Aydın'ın tercihi "AK Parti" oldu.
Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı seçmenlerin gümrük kapılarında oy verme işlemi dün başladı. İs tanbulAtatürkHavalimanı'nda ilk oyu Lübnan'dan gelen işadamı Halid Aydın kullandı. Aydın'ın tercihiAK Partioldu.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı seçmenlerin gümrük kapılarında oy verme işlemi dün başladı. Atatürk Havalimanı'nda ilk oyu Lübnan'dan gelen Halid Aydın kullandı. "Herkes için daha güzel bir gelecek olsun." temennisiyle oy kullanan Aydın'ın tercihi AK Parti oldu.Gurbetçi seçmenler için belirlenen 25 noktada sandıklar kuruldu. Yolcu sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük sınır kapısıİstanbulAtatürk Havalimanı'nda oy verme işlemleri dün yaklaşık 30 dakikalık bir gecikme ile başladı. Dış Hatlar Terminali geliş katında ilk oyu kullanan Halid Aydın, birlikte geldikleri arkadaşı Velid Mardini'nin Türk olmasına rağmen Lübnan pasaportuyla giriş yaptığı için oy kullanamamasından yakınarak, YSK'yı eleştirdi. Aydın, "Artık yurtdışında oy kullanımının sağlanması gerekiyor." dedi. Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin yoğun olarak giriş yaptığı sınır kapılarından Kapıkule'de ilk oyu kullanan kişi Hollanda'ya giden Cem Özgün oldu. Saat 05.00'ten itibaren oy kullanmak için beklediğini belirten Özgün, yaşadığı sıkıntıları şöyle anlattı: "Mart sonunda bir genelge çıkarıp oturum beyan formu istediler. Aslında bilgisayarda bütün kayıtlarımız vardı. Form için bir iş günümü ayırdım. Çifte pasaporta sahip eşim, pasaportunun süresi dolduğu için oy kullanamadı. YSK, sanki gurbetçilerin oy kullanması istemiyor."


ZAMAN

 

Bu haber toplam 1908 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri