Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti itiraz etti, o parti seçimlere giremedi

19.09.2015 13:01
Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi logo benzerliğinden dolayı, AK Parti'nin şikayeti üzerine 1 Kasım seçimlerine katılamayacak.

TURK Parti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın AK Parti'nin itirazı üzerine, aday listelerinin teslim edilmesine 3 saat kala partilerine bir yazı göndererek, seçimlere katılamayacağını belirttiğini açıkladı.

TURK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, AK Parti'nin yaptığı itirazlar sonucu TURK Parti'den teşkilatlarla ilgili savunma isteyen ve bu savunmayı inceleyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, gerekli savunma yapılmasına rağmen aday listelerinin teslimine 3 saat kala seçimlere katılamayacağını belirtildi.

Açıklamada, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir tebligat yapıldıktan sonra 51 dakika içerisinde savunma istendiği kaydedildi.

76 BİN OY ALDILAR

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nde 76 bin oy aldıklarını, amblemlerinin AK Parti'nin amblemine benzediği gerekçesiyle AK Parti'nin kendileri hakkında şikayette bulunduğunu iddia eden Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, bundan sonuç çıkmayınca"teşkilatlanmasını tamamlamadığı, bu nedenle seçime katılamayacağı"gerekçesiyle tekrar şikayette bulunduğunu ileri sürdü.

Bu haber toplam 1386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri