Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Senden daha güzel diktatör olmaz

15.07.2014 17:00
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Muhalefet partileri ve adaylar, Cumhurbaşkanı seçiminde şartların eşit olmadığını çok sık ifade ediyorlar. Doğrudur. Diğer adaylarla eşit bir yarışın içinde değiliz. Bütün muhalefet, AK Parti karşıtlığında bir araya geldiler. Bize karşı saf tutmuş durumdamlar. Yani iki adayla değil, çok geniş bir bloka karşı biz bu yarışı sürdürüyoruz" dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi CHP Genel Müdürü ne diyor 'Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz'. Kendi seçmenine ithal, sanal bir aday dayatmakla kalmıyor bir de seçmene kaba bir dille emir, talimat veriyor. Kendi seçmenine 'tıpış tıpış sandığa gideceksiniz' diyen bir kişi bir de utanmadan, sıkılmadan, çıkıp bize diktötar yakıştırması yapıyor. Eğer diktatör aranıyorsa senden daha güzel diktatör olmaz. 10 Ağustos inşallah eski Türkiye'nin kapılarının kapandığı, eski muhalefet tarzının da hükmünü yitirdiği bir tarih olacaktır. Milletimiz bizim karşımızda kurulan bu şer ittifakını da bu ittifakın Türkiye'yi nereye götürmek istediğini de çok iyi görüyor, biliyor ve anlıyor.""SANAT HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL"

Sanatçılara yönelik eleştrilere değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sanatçı dostlara yapılan saldırı, mahalle baskısını kimin yaptığını, kimin dikta yanlısı, kimin baskı, faşizm yanlısı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Hem bu sanatçılarımız, hem de Türkiye bu linç girişimi vesilesiyle düşen maskeleri görme ve tanıma fırsatını buldu. Sanatçılara buradan bir kez daha sesleniyorum; hiç tedirgin olmasınlar, çekinmesinler, rahatsız olmasınlar. Eski Türkiye'nin kapıları kapanırken, o eski tekeller de artık tarihe karışıyor. Sanat hiç kimsenin tekelinde değil."

"MASUM ÇOCUKLARIN KANI KULLANILMIŞTIR"

Erdoğan, Mısır'ın, İsrail ile Hamas arasında başlattığı ateşkes girişimine ilişkin, "Elbette ateşkes girişimi son derece olumludur ve değerlidir. Ancak öyle anlaşılıyor ki Ortadoğu'nun kirli siyasetinde bir kez daha Filistinli masum çocukların kanı kullanılmıştır" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Avrupa'ya sesleniyorum, neden susuyorsunuz? Batıya sesleniyorum, bu zulme daha ne kadar destek vereceksiniz? İslam dünyasına sesleniyorum, kardeşleriniz alçakça öldürülürken, birkaç ülke dışında, daha ne kadar tepkisiz kalacaksınız? Dünya bu şımarıklığa daha ne kadar seyirci kalacak? Dünya bu devlet terörüne daha ne kadar tepkisiz kalacak? Filistin'de sadece Filistinli çocuklar ölmüyor. Filistin'de küresel adalet, küresel vicdan ölüyor. Filistin'de insanlık can çekişiyor. Susan, bu zulmün ortağıdır.

İsrail halkına sesleniyorum; devlet ve hükümetlerinin bu zulmüne, bu katliamına artık itiraz etsinler. İsrail halkı, kendilerine gösterilen bahanelerin ne kadar gerçek dışı olduğunu, bahanelerle yapılan saldırıların ne kadar orantısız olduğunu artık görsün. 'Efendim Hamas bomba attı...' Bomba attı da kaç kişi öldü, ölen yok. Nasıl oluyor bu iş? Ama siz 200 kişiyi öldürdünüz, bine yakın yaralı var."

 
 

 

 
 
Bu haber toplam 2346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri