Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti MKYK toplandı

23.05.2016 16:35
AK Parti MKYK, Genel Başkan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı Genel Başkan Binali Yıldırım, başkanlığında başladı.

Parti Genel Merkezi’nde, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında ilk kez yapılan MKYK saat 13.25’te toplandı. Toplantıda, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin de belirlenmesi bekleniyor.

YENİ KABİNE YARIN BELLİ OLACAK

Binali Yıldırım, AK Parti MKYK ile ilk toplantısını yaparken yeni kabinenin ne zaman açıklanacağı da belli oldu.

Binali Yıldırım yarın AK Parti Meclis Grup Toplantısı'nda ilk kez genel başkan sıfatıyla konuşacak. Milletvekillerine yarınki grup toplantısı yapılacağını bildiren duyuruda, vekillerin saat 11.30'da grup salonunda olmaları istendi. Binali Yıldırım'ın konuşmasına tam 11.30'da başlayacağı bilgisi de duyuruda yer aldı.

Aynı gün yeni hükümet programı Meclis Genel Kurulu'nda okunacak. Bu da yeni kabinenin yarın belli olacağına işaret ediyor.

AK Parti MKYK toplandı

AK Parti MKYK toplandı

AK Parti MKYK toplandı

AK Parti MKYK toplandı

PROTOKOL KAPISINI KULLANMADI

Bu arada Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Merkezi protokol kapısı yerine normal kapıdan giriş yapması gazetecilerin dikkatini çekti.

“Bu kapıdan giriş yapmanız bir mesaj mı?” sorusuna şaşıran Binali Yıldırım, “Ne gibi? Sizleri görmek için buradan geldim” şeklinde konuştu.

Yıldırım’a dün görevi devreden Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti genel merkezine gelişinde protokol kapısını kullandığı öğrenildi.

Protokol kapısından giriş yapmasını bekleyen gazeteciler, Yıldırım normal kapıdan genel merkeze girince hazırlıksız yakalandı.

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri