Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti MYK toplantısından flaş açıklamalar..

02.11.2015 20:03
1 Kasım seçim sonuçlarından sonra yapılan ilk AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, hükümetin kurulma sürecinin hızlı işleyeceğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Muhalefet partilerin seçmenlerine dönük uzlaşı mesajları ile dikkat çeken Ömer Çelik, yeni hükümetin kurulması için düğmeye basıldığını söyledi. "Hükümet programıyla ilgili çalışmalar hemen anında bu sabah itibariyle başlamıştır." diyen Çelik çözüm sürecinde ise kamu düzeni sağlanmadan hiç bir gelişmenin yaşanamayacağını vurguladı. Çelik, yeni bir anayasa için de tüm partilere çağrıda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları;

Seçimin kazananı AK Parti'dir. Partilerin pek çoğu kayba uğramıştır. Fakat kaybeden partiler olmasına rağmen kaybeden tek bir vatandaşımız bile yoktur. Türkiye bugün önünü gören, huzurlu, barış içerisinde bir güne uyanmıştır. Bütün vatandaşlarımız kazanmıştır. Bu milletimizin zaferidir.

BİZE OY VERMEYENLERE DE DUYARLI OLACAĞIZ

Hiçbir vatandaşımız mahsun olmasın. Herhangi bir şekilde oy verdiği partilerden bir tanesi geride kalan vatandaşlarımız mahsun olmasınlar. AK Parti'nin zaferi, onların da zaferidir. Bize oy vermeyen vatandaşlarımızın toplumsal taleplerine de bize oy veren vatandaşlarımız kadar duyarlı olacağız. Bir Türkiye partisi olduğumuzun farkındayız.

7 HAZİRAN'DAN DERS ÇIKARDIK

AK Parti'nin zaferi hem demokrasi tarihimiz açısından hem de dünya siyasi tarihi açısından açık bir zaferdir. Genelde iktidar partileri iktidarda zayıflarlar, oy kaybederler, muhalefet partileri güçlenirler. Fakat AK Parti dünya tarihinde istisnai bir şekilde iktidardayken gücünü koruyan, gücün artıran bir parti olmuştur. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin oy oranında bir düşüş oldu ve tek başına hükümet kurması mümkün olmadı. Bunun sebepleri üzerine çok düşündük, nihayetinde siyasetin esasının toplumsal taleplerin siyasi temsile dönüştürülmesi olduğunu düşünüyoruz.

RÖVANŞ SİYASETİ BİZİM KİTABIMIZDA YAZMAZ

Biz bir rövanş partisi değiliz. Biz Türkiye'yi yönetmek sorumluluğu içerisinde gereken vakarla gereken olgunlukla hareket eden bir partiyiz. Rövanş siyaseti, negatif dil, rövanş dili bizim kitabımızda yazmaz.

BÜTÜN İLLERE TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

Bütün illerimize teşekkür ziyaretine başlayacağız. Bir kaç gün içerisinde bunu yaparız. Ondan sonra tabii bu kadar seçim geçirmiş bu kadar güçlü mesailer vermiş bir kadronun teşkilatlarımızın ayın 12'sine kadar bir arası olacak. Fakat Sayın Başbakanımızın mesaisi tam devam ediyor. Sabahtan geç saatlere kadar. Dün zaten gece 3 gibi bitti mesai. Bu çerçevede tabii ki talimatları var.

HÜKÜMET KURMA SÜRECİ HIZLI İŞLEYECEK

Öncelikle seçim beyannamesinde söz verdiğimiz hususların, bunlarla ilgili düzenlemelerin yasal mevzuatla ilgiliyse mevzuatla ilgili bunların bir an evvel yerine getirilmesi için gereken çalışmalara başladık. Bir yandan hükümet programıyla ilgili çalışmalar hemen anında bu sabah itibariyle başlamıştır.

YENİ ANAYASA EN GÜÇLÜ VAADİMİZDİR

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne her seferinde milletimiz bu talimatı vermektedir. Demektedir ki, 'Yeni anayasa yapın'. Bu en güçlü vaadimizdir, en güçlü talebimizdir. Siyasi partilerin bu konudaki her türlü destek, işbirliği, mekanizma kurma, karşılıklı diyalog geliştirme çağrılarına açığız. Buradan da bir kere daha çağrı yapıyoruz. Gelin, Türkiye'yi 2023'e taşıyacak sivil bir anayasa yapalım.

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri