Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin oy oranını açıkladı

28.12.2010 20:48
AK Parti'nin toplumsal desteği yüzde kac?
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Bir şirketin yaptığı Aralık ayı araştırmasında AK Parti'nin toplumsal desteği yüzde 48,5 görülüyor" dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Türkiye AK Parti ile daha da bütünleşecek. Biz, Türkiye'nin, milletimizin kardeşliğinin çimentosuyuz" dedi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ile birlikte partisinin Bursa İl Başkanlığını ziyaret eden Atalay, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 9. yılının içinde olduğunu belirtti.

İstikrar döneminin Türkiye'ye çok şey kazandırdığını ifade eden Atalay, 1991'de başlayan ve 2002'ye kadar devam eden koalisyonlar döneminin Türkiye'nin bütün imkanlarını adeta yeyip bitirdiğini, hem ekonomisiyle, hem de demokrasisiyle ülkenin çok sıkıntılı günler yaşadığını anlattı.

Bütün bunların ardından, 2002'den sonra büyük istikrarlı bir yürüyüş başladığını ve bunun devam ettiğini dile getiren Atalay, şöyle konuştu: "Türkiye, bugün en güçlü dönemlerinden birini yaşıyor. Bugüne kadar görülmedik şekilde demokrasi yürüyüşünü sürdürüyor, ekonomi istikrarlı dönemin meyvelerini topluyor. Bu süreç kolay elde edilmiş değil. Hepimizin çalışmalarıyla oldu.

Özellikle teşkilatlarımızın çabalarıyla gerçekleşti. AK Parti'de teşkilatlar çok önemlidir. Bu nedenle her ay toplantılar yapılır, il başkanları ile kadın ve gençlik kollarının başkanları gelir. Belediye başkanlarımız, il genel meclisi başkanlarımız toplantıda hazır bulunur. Ayrıca teşkilatlarımızın çalışmalarını çok yakından takip ederiz. Bu arada, Bursa teşkilatı ile özel ilişkim var. İl Başkanı Sedat Yalçın, Erzurum'da üniversiteden benim öğrencimdir. O yönden de çok memnunum."

"Kırmızı dosyadan basit hafiyelik çıktı"

Bakan Atalay, pazar günü bütçe görüşmelerinin kapanışının yapıldığını belirterek, meclisteki bütçe görüşmelerinin çok önemli olduğunu bildirdi.

Bütçe görüşmelerinin açılışının 13 Aralıkta yapıldığını dile getiren Atalay, şöyle devam etti: "Bütçe görüşmelerinde hükümet ve muhalefet liderleri ekonomiye, geleceğe yönelik mesajlarını verirler, vizyonlarını ortaya koyarlar, tabi bir vizyonu varsa. Yoksa, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı gibi, Kayseri Büyükşehir Belediyesiyle ilgili temeli, aslı olmayan, dolduruşa gelmiş bir olayı getirir.

Bütçe görüşmesi, lider için en önemli konuşmalardan biridir. Biz Başbakanımızın konuşmasına çok iyi hazırlanırız. Hepimiz titizlik gösteririz. Ülkenin ana muhalefet lideri, yeni genel başkan olmuş ve ilk bütçe konuşmasını yapacak. Oraya da altı boş, iyi çalışılmamış, güya kırmızı dosyayla geliyor, sonra kırmızı dosyadan basit hafiyelik çıkıyor. Biz böyle değiliz, bütçe görüşmelerini ciddiye alıyoruz."

Bulundukları makamları, koltukları saltanat yeri olarak görmediklerini vurgulayan Atalay, "Bunlar bize emanettir. 'Bu emanetin hakkını nasıl veririz' diye tir tir titriyoruz. Büyük sorumluluk içinde görevimizi yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Aralık ayı tartışması

Bakan Atalay, zamanında devletin de yanlışlıklar yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Kimi kesimleri ihmal eden, onların devlete güvenini azaltan uygulamaları olmuş. Bir zamanlar Türkiye işkenceler, yargısız infaz ve faili meçhullerle anılmış. AK Parti olarak bunların hepsini ortadan kaldırdık. Faili meçhul, yargısız infaz, işkence yok, olağanüstü dönem yok. Türkiye normalleşiyor. Birilerinin telaşının sebebi, bu normalleşmenin onların zeminini kaydırıyor olmasıdır. Yaklaşan seçim ortamında zeminlerinin zayıfladığının farkındalar, onun için de telaşa düşüyorlar ve vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar.

AK Parti, şu anda yüksek toplumsal destek alıyor. Bir şirketin yaptığı Aralık ayı araştırmasında AK Parti'nin toplumsal desteği yüzde 48,5 görülüyor. Telaşta olanlardan bazılarının baraj altında kaldığı görülüyor, isimlerini ve oranlarını söylemiyorum. Toplumsal desteği çok güçlü tutmamız gerekiyor. Bu, teşkilatlarımızın, fedakarca çalışmamızın sürekliliğine bağlı."

AK Parti olarak herkese sevgi ve saygıyla yaklaşacaklarını dile getiren Atalay, "AK Parti, büyük bir hareket, büyük bir misyon, hepimizin dayanışmasıyla yürüyor. Her seviyedeki insanımızın katkısı önemli. Seçim yılına gireceğiz. Seçim, 12 Haziran gibi görünüyor. Martın ortası gibi seçim kararı alınır. Artık, fiilen seçim ortamına girilmiş olunuyor" diye konuştu.

Devlet Bakanı Faruk Çelik de, Bursa Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi Merkezi'nin kurulması ve açılmasında gösterdiği desteklerden dolayı İçişleri Bakanı Atalay'a teşekkür etti.
 
CNN Türk
Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri