Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti oylarındaki 'ters evet'in sırrı

03.11.2015 01:19
Dün oy kullanma işlemleri devam ederken sosyal medyaya çok sayıda oy pusulası fotoğrafı düştü. Yasak olmasına rağmen vatandaşlar kullandıkları oyun fotoğrafını çekip paylaştı. Bu pusulalar arasındaki ters evet vurulmuş çok sayıda AK Parti oyu ise dikkat ç

AK Parti 1 Kasım seçimlerinde oyunu 7 Haziran'a göre 4.5 milyon artırarak yüzde 49 ile tek başına iktidar oldu. Siyasi analistler 4.5 milyon oyun içinde çok sayıda parti tabanında seçmen olduğunu söylüyor. Sosyal medyada yayılan AK Parti'ye mühür vurulmuş oy pusulalarındaki 'ters evet' ise dikkat çekti. Pusulalardaki ters evetin bir anlamı var. Büyük Birlik Partisi'nin gençlik yapılanması olan Alperen Ocakları'na bağlı üyeler oylarını AK Parti'ye verdiler ama 'ters evet' ile de kendilerine göre bir tavır sergilediler.

Yenisafak.com'un görüştüğü Alperen Ocakları'ndan bir yönetici “AK Parti oylarındaki 'ters evetin' bizce bir anlamı var. Çekincelerimize rağmen AK Parti'ye oy verdik. Ekonomik istikrar, kalkınma çok umurumuzda değil. Türkiye Müslümanların emin beldesi olsun ve terörün belini kıralım, bütün derdimiz bu”diye konuştu.

Bu haber toplam 2516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri