Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti ve MHP'den kamuda başörtüsü işbirliği!

18.10.2012 11:50
Adalet ve Kalkınma Partisi, ilk genel ve yerel seçimde 'başörtülü milletvekili' ve 'başörtülü belediye başkanı'nın seçilebilmesi ve de Yükseköğretimde ve kamuda başörtülü çalışma yasağının kaldırılması için yeni bir anayasa paketi üzerinde çalışıyor.

AK Parti, yılbaşı sonrasında çok önemli bir adıma hazırlanıyor. TBMM Uzlaşma Komisyonu'nun yavaş ilerlemesi nedeniyle önemli ve acil gördüğü konuları mini paketler halinde TBMM Genel Kurulu gündemine getirecek!

Akşam'dan Ebru Toktar Çekiç'in haberine göre AK Parti, MHP ile işbirliği yaparak 'başörtülü seçilme yasağını' kaldırmak, öğretmenlik, yargıçlık ve emniyet görevlisi gibi bazı meslekler hariç olmak üzere kamuda başörtülü çalışma serbestisi getirmeyi planlıyor.

Kendisine yakın STK'ların desteğini almayı amaçlayan AK Parti, bu çerçevede kadınların seçilme, eğitim görme ve kamuda çalışma hakkı için ve de başörtüsü yasağının kaldırılması için ilk adım AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda atıldı.

İki rapor da TBMM Uzlaşma Komisyonu'na iletildi. AK Partili kurmaylar bu raporları büyüteç altına aldı.

 

 

Kaynak: Akşam 

Bu haber toplam 2596 defa okunmuştur
KAPAK OLSUN
MZAY
İskenderpaşa Cemaatinin lideri M.Nurettin COŞAN Hocaefendinin 2011 seçim bildirisini o zaman görmezdenden gelen medya ve bazı gruplara kapak olsun. Dönsün hepsi o bildiriyi satır satır analiz etsin. Domuz ve sırtlan sürülerine iyi bir ders olsun.Hala bu ülkede kendi grubunu değil tüm müslümanları düşünen liderlerimiz mevcut.
19 Ekim 2012 Cuma 08:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri