Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emniyette büyük skandal

27.07.2012 17:56
AK Parti iktidarı öncesi sık karşılaşılan vekil ya da vekil yakınının polise uyguladığı aşağılayıcı tavır hortladı. AK Partili vekilin oğlu kendisiyle tartışan polisi böyle teşhis etti.
Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı. Polisler teşhis için ellerine numara verilerek duvara dizildi.
 
Edinilen bilgiye göre; Hatay’ın Dörtyol Emniyeti'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla’yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi. Ardından arkadaşı, AKP Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlunu olay yerine çağırdı. Milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine gelerek polisleri tehdit etti. Aydınlık gazetesinin haberine göre, olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu’na “Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın” uyarısında bulundu.
 
JET HIZIYLA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
 
Bu uyarıdan sonra durum daha da gerildi. Dörtyol Emniyet Müdürü çok sayıda polisi bir odaya dizerek ellerine numara verdi ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı'ndan ve AK Parti milletvekilinin oğlundan kendisi ile tartışan polisleri teşhis etmesini istedi. İstemi Kağan Türkoğlu, odadaki polisleri uzun uzun inceledikten sonra kendisiyle tartışan komiser yardımcısını teşhis etti. Bu arada Ak Parti Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun danışmanın da Emniyet Müdürlüğü'ndeki teşhis olayında odada bulunması dikkat çekti. Türkoğlu'nun akrabalarının da olay sırasında karakol bahçesine gelerek ayrılmadıkları görüldü. Ertesi gün milletvekilinin oğlunu uyaran komiser yardımcısı Murat Emer hakkında "açılacak disiplin soruşturmasının selameti" gerekçe gösterilerek görevden uzaklaştırma kararı verildi.
 
İşte olayın ardından tutulan tutanak:
Kaynak: Aydınlık gazetesi 
Bu haber toplam 3738 defa okunmuştur
AKP
Murat ALÇİN
bir ülkenin asayişinden sorumlu bir kurum bu kadar rencide edilemez, tepkim seçimde olacak
28 Temmuz 2012 Cumartesi 14:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
rezillik
milletvekilinin suyununsuyu
akp böyle tipler gördükce içinden o anda temizlemeli o komserede helal olsun ezdirtmemiş bizim kadar görüyordur elbet recep tayyip erdogan da inş. erklerin hükmettigi bir iktidar değiliz demişti göstersin bakalım.
28 Temmuz 2012 Cumartesi 03:09
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
akp
hasan
bole ....... ........ gorulmedi.smdi webtv,de seyretim.tam ....... ......... ........yuzde 50 iciniz rahatmi!!??
27 Temmuz 2012 Cuma 18:38
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
akp
hasan
akp,li ............ bu serefsiz vekil isifa edecek
27 Temmuz 2012 Cuma 18:27
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
akp
hasan
akp,nin ..........................
27 Temmuz 2012 Cuma 18:25
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri