Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vekillik için Ak partiye hücum var !!

14.03.2011 19:57
AKP Genel Merkezi'nde aday adaylığı için yapılan başvurular resmi olarak sona erdi. Vekillik için ev hanımı, çiftçi, esnaf, öğretim üyesi gibi toplumun tüm kesimlerinden başvurular geldi.

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, milletvekili aday adaylığı için yapılan başvuruların 5 bin 600'ü bulduğunu, illerden gelecek sonuçlarla birlikte 6 bine yakın başvuru beklediklerini söyledi.

Ancak parasını yatırdığı halde belgelerini teslim etmemiş olan ve halen kuyrukta bekleyen aday adaylarının başvuruları alınmaya devam ediyor.

Adayların başvurularındaki yoğunlukla ilgili açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, 5 bin 600 başvuru yapıldığını, illerden gelen başvurularla birlikte 6 bine yakın başvuru beklediklerini dile getirdi. Bu başvurulardan bine yakınının kadın adaylar olduğuna dikkat çeken İpek, ev hanımı, çiftçi, esnaf, öğretim üyesi gibi toplumun tüm kesimlerinden başvuru aldıklarını kaydetti.

2002 seçimlerinde 2 bin 200, 2007'de de 3 bin 800 başvuru olduğunu hatırlatan İpek, her geçen seçimde aday adaylığı için daha fazla başvuru aldıklarının da altını çizdi.(ANKA) 

Bu haber toplam 1896 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri