Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK PARTİ YETKİLİLERİNİN DİKKATİNEDİR

30.07.2015 15:29

BEN BURDAN YİNE PARTMİN YEKİLİLERİNE SESLENİYORUM ORDAN EKMEK YİYECEK İŞ YAPACAK KİŞİLERİ SÜRGÜNE GÖNDERİR GİBİ BURDA İŞ OLMAYACAK GİDİN DİYEN BU KİŞİLERE GEREKENLER SÖYLENSİN YAPILSIN İŞ BULMAK ZATEN ZOR İNSANLARIN EMEĞİ VE EKMEKLERİYLE OYNANMASIN

KAHRAMANMARAŞ TÜRKOĞLU BUNDAN 19 GÜN ÖNCE TEMELİ ATILAN CEZAEVİ KOMPLEKSİ İÇİN NELER DEMİŞ OKUYALIM
BURADA GÖRECEĞİZ Kİ HEM BAŞBAKANLIK HEM DE ADALET
 BAKANLIĞINDAN ÖDENEĞİ ALMIŞTIR. YETKİLİLER GEREKENİ YAPMIŞLAR YANİ 
AYRICA YAPILAN ARAŞTIRMADA DA BU PROJELERİN AKSAMAMASI İÇİN DEVLET GEREKENİ VERMİŞ VE YAPMIŞTIR 

EVET BELEDİYE BAŞKANI HALA CEVAP BEKLENIYOR SİZDEN 

O GARIBANLARA TEMEL ATTIRIP DA SONRASINDA YOL VERMEK NEDİR 


Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Ceceli Mahallesi'ndeki mevcut açık cezaevinin yanında yaptırılacak 5 bin kişilik cezaevinin inşaası için temel kazı çalışmalarına başlandı.

Cezaevi kompleksi inşaatında incelemelerde bulunan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ceza evindeki faaliyetler ve bölgeye sağlayacağı istihdama ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Okumuş, "Türkiye'nin en büyük cezaevi komplekslerinden bir tanesi ilçemize yapılıyor. Bazıları cezaevi ile övünülür mü diyor ama Türkiye de bir yatırım yapılacaksa eğer Kahramanmaraş'ımıza, Kahramanmaraş'a da yapılacaksa ilçemize yapılmasını istedik. Burası normal küçük cezaevi değil büyük devasa bir cezaevi kompleksi. Bir kısmı açık cezaevi olacağından dolayı, Türkiye'nin her yerinden buraya ceza evinde kalanların yakınları da gelecek. Yani ilçemize vatandaşların otellerde kalması gerekecek. iki tane devasa 30'ar dönüme kurulu cezaevi kompleksi olacak. 10 tanede 5'er katlı gardiyan ve personel lojmanları olacak" dedi.

Açık ceza evi olmasıyla gerek Kahramanmaraş'taki gerek Türkoğlu'ndak resmi kurumlardaki işçi açığının da buradan giderilebileceğini belirten Okumuş, "Cezaevi içerisinde 10 tanede atölye olacak, cezaevinde kalanları üretime yönelik olacak ve ekonomimize de iyi bir katma değer sağlayacak. 5000 kişilik bu cezaevi içerisinde 1100 personelin çalışacağı 200 lojmanın olduğu devasa kompleksi ilçemize kazandıran yetkililere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türkoğlu ilçesine yapılacak olan cezaevi kompleksinin 900 gün içerisinde faaliyete geçeceği bildirildi.

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri