Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti’de Dokunulmazlık Çatlağı

28.11.2012 14:34
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, emniyet amirini tokatlayan, polise taş atan, teröristlerle kucaklaşan, halka “silahlanın” çağrısı yapan BDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda partisiyle ters düştü.

tv8'de Erkan Tan'ın bugünkü konuğu AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu oldu. Gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ensarioğlu dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik tartışmalarla ilgili “Fiili ve suçüstü durumlar haricinde dokunulmazlıklar kaldırılmamalı, oy kullanırken ‘Dokunulmazlıklar kaldırılmasın' diyeceğim” dedi.

“FİİLİ DURUMLAR HARİCİNDE DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILMAMALI!”

Başbakan'ın BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik açıklaması üzerine kendi düşüncelerini açıklayan Ensarioğlu; “Dokunulmazlıkların fiili ve suçüstü durumlar hariç milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmamasından yana bir düşüncem var benim. Teröristler ile fotoğraf çektiren adamların dokunulmazlıkları kalksın diyorlar… Zaten vekillik dönemleri bitince hiçbir hukuki engel yok. O zaman bu suçun cezası verilir. Ayrıca bunun hesabını sandıkta vermek lazım!” diye konuştu.

“HOŞGÖRÜLÜ DAVRANILMALI”

Ensarioğlu, şöyle devam etti: “Madem siyaset yapmayı yöntem olarak seçmişler o zaman bu insanlara daha hoşgörülü daha özendirici davranmamız lazım ki kendi silahlı şiddetlerine gerekçe sunanların hiçbir gerekçesi olmadığını herkes bilsin. Onlar yanlış konuşacak ki biz çıkıp halka onların yanlış konuştuğunu yanlış yaptığını ve bu yanlışla bir yere varılamayacağını ve onlara oy verilmemesi gerektiğini söyleyeceğiz. Onları özendirmeliyiz ki silahı değil siyaseti çözüm olarak kullansınlar! Tahammül etmeliyiz. Onların silah dışında siyasetle bu işin çözülebileceğini göstermeliyiz ve halk bunu görmeli!”

“PKK bile Türkiye'yi böleceğiz diyemiyor. Biliyor ki halkın böyle bir talebi yok. Bunun halkta bir karşılığı yok. Kürtlerin 3'te 2'si Batı'da yaşıyor ve Kürtler Türk halkı ile bir olmuş; aynı tarihi, aynı kaygıyı, aynı geleceği paylaşmış bir milletin bölünme gibi bir derdi olabilir mi? Bu ülkede Kürtler ile Türkleri kimse bölemez ve böyle bir bölünme belki de en ağır acıları yaşatır bize. Aklı olanın böyle bir talepte bulunması mümkün mü?”

“Osmanlı parçalanırken, devletçikler kurulurken, suni devletler kurulurken, bu suni devletleri kuranlar Kürdistan'ı da kurdular. Şeyh Mahmut Berzenci'yi Kürdistan kralı ilan ettiler, taç taktılar ve Şeyh Mahmut Berzenci Kürt ileri gelenleri ile bir araya geldi; Türkleri ile aynı kaderi paylaştıklarını, aynı dine aynı geleceğe sahip olduklarını ve ayrı bir devlet ihtiyaçlarının olmadığını söylediler, reddettiler ve bunu onlara soranlar ile İngilizler ile savaştılar. Bugün de böyle bir mesele yok. Kürtler Türkiye'yi bölmek istemez. Türkiye, Kürtler ile bölünmez! Doğru bir politika izlersek; Kürtler ile Türkiye ancak büyür.”

“BDP'nin tek rakibi AK Parti'dir. BDP'nin bütün düşmanlığı da AK Parti'yedir. MHP'ye, CHP'ye çok laf söylemezler. BDP bizim rakibimiz. Neyine destek vereceğiz? CHP ve MHP işte tam da bundan besleniyorlar. AK Parti bu ülkede ölmeden, öldürmeden çözüm arayan tek iktidardır!”

“Biz bu özgürlüklerin hiçbir ülkeyi böldüğünü duymadık. Dili özgürleştirmek değil, yasaklamak bölüyor. Dönüp tarihe baksınlar. Araplar bu yüzden bölünmüştü!” 

Bu haber toplam 2594 defa okunmuştur
ya korkuyor yada zihniyeti aynı
müslüm
bu milletvekili zihniyet olareak biraz bu bölücülere yakın..şaşırmadım..Allah şerlerinden korusun..bu galip gibilerinide imam katili pkk lılarla öbiür alemde haşreylesin...
28 Kasım 2012 Çarşamba 16:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri