Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de koalisyon için öncelik Paralel Yapıyla mücadele

12.06.2015 09:50
AK Parti'nin önceliği Paralel Yapıyla mücadele olacak. AK Parti koalisyon ortağı üzerinden örgütün tekrar devlete sızmasına müsaade etmeyecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hükümeti kurma görevi vereceği AK Parti, koalisyon kurma çalışmalarında Paralel Yapıyla mücadelede taviz vermeyecek. Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne terör örgütü olarak giren Paralel örgütle mücadelede AK Parti kritik bakanlıklarda örgütün yeniden palazlanmaması için hassas davranacak.

PARALEL YAPIYA GEÇİT YOK

Kulislere yansıyan bilgilere göre, AK Parti, MHP veya CHP ile koalisyona yakın... AK Parti'nin koalisyon pazarlığında 'Paralel Yapı' hassasiyetini öncelikle dikkate alacağı ifade ediliyor. AK Parti kurulacak koalisyonda partilerin seçim sürecinde verdiği ekonomik vaadlerin uzlaşı ile çözüleceğini herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşünüyor. AK Parti'yi olası bir koalisyonda endişelendiren en önemli konu ise Paralel Yapı ile mücadele. AK Parti, örgütün bürokrasiden ve devlet kurumlarından temizlenmesi konusunda kararlı. Bunun için planlama yapan AK Parti, özelikle kritik bakanlıkların kendisinde kalmasını isteyecek. AK Parti, örgütün koalisyon ortağı üzerinden tekrar devlete sızmasına ise müsaade etmeyecek.

Sabah

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri