Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de Osman Gökçek sürprizi!

29.03.2015 13:36
AK Parti Ankara milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek birinci çıktı.

AK Parti Ankara milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında, sivil toplum kuruluşları oylarını kullandı. Edinilen bilgilere göre, temayülde Ankara 1. bölgede ilk sırayı bin 670 oyla Osman Gökçek alırken, 2. bölgede 1. sırada bin 680 oyla Adem Ceylan yer aldı.

Hatırlanacağı üzere Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek'in kendisini istifaya çağırmasının arkasında oğlunun vekilliği garantileme olabileceğini söylemişti. Gökçek'in AK Parti'deki bu zaferi için Bülent Arınç'ın ne diyeceği merak konusu oldu.

OSMAN GÖKÇEK EZİP GEÇTİ 

AK Parti Ankara milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında, sivil toplum kuruluşları (STK) oylarını kullandı. Türkiye genelinde tüm sendika, dernek, vakıf ve meslek odalarının başkan ve yönetim kurulu üyelerine yönelik yapılan yoklamada, STK’ların Ak Parti milletvekili olarak kimi Meclis’te görmek istediklerine dair görüşleri alındı. Altınpark ANFA Salonu'nda düzenlenen temayül yoklamasına STK ve dernekler büyük ilgi gösterdi. Temayülde Ankara 1. bölgede ilk sırayı bin 670 oyla Osman Gökçek alırken, 2. bölgede 1. sırada bin 680 oyla Adem Ceylan yer aldı.

Bölgelere göre sıralamalar şu şekilde: "Ankara 1. bölgede bin 670 oyla Osman Gökçek, 975 oyla Ercan Kınacı, 758 oyla Hayri Çağır, Ankara 2. bölgede ise bin 680 oyla Adem Ceylan, bin 230 oyla Ayhan Yılmaz, 620 oyla Selim Cerrah."

Bu haber toplam 1650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri