Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de sızmaya karşı üst düzey önlem

30.03.2015 16:18
AK Parti’de aday listelerine sızma girişiminin önüne geçebilmek için üst düzey önlemler alındı.

AK Parti’de 7 Haziran’da seçime girecekler isimlerin belirlenmesi konusunda sona gelindi. "Paralel yapı"nın partinin aday listelerine sızma girişiminin önüne geçebilmek için üst düzey önlemler alındı. Ayrıca partideki aday adaylarıyla ilgili en fazla bilgi paylaşımının yapıldığı twitter hesabı olan “Başkentçi”nin kim olduğuna yönelik partide bir inceleme yapıldı.

 

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen, milletvekili adaylarının tespitine ilişkin Üst Kurul Toplantıları da önceki gün ve dün de sürdü. Davutoğlu, önceki gün 19 saat süren toplantıların ardından dün de AK Parti Genel Merkezi’ndeydi. Üst komisyon çalışması öncesi AK Parti’de, yoğun güvenlik önlemi alındı. Komisyonun çalışmalarını yürüttüğü 9’uncu kat, adeta kozmik odaya dönüştürüldü.

 

İLLER TEK TEK GÖRÜŞÜLDÜ

 

Genel Merkez’de, haftalık rutin olarak yapılan “böcek” araması, üst komisyon öncesinde tüm binayı kapsayacak şekilde gerçekleştirildi ve çalışmalara bunun ardından başlandı. AK Parti Genel Merkezi’nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Mustafa Şentop, Süleyman Soylu, Genel Sekreter Haluk İpek, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş, Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, Kadın Kolları Başkanı Azize Sibel Gönül, Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Belma Satır ve Mahir Ünal’dan oluşan üst komisyon, önceki gün gerçekleştirdiği ilk toplantıda, illeri tek tek görüşmeye başladı. Üst komisyonda iller, alfabetik sıraya göre görüşülüyor. Her ilde aday adaylarının durumları, hem il başkanlarından alınan raporlar, hem de mülakat ve ara komisyonların değerlendirmeleri üzerinden yürütülüyor.

 

TWİTTER’DAN KULİS MERCEK ALTINDA

 

Genel Merkez’de, üst komisyon öncesi başka bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Genel Merkez’de özellikle Başbakan’ın makam odasının bulunduğu 8. katta haftalık düzenli olarak gerçekleştirilen “böcek araması”nın, bu sefer üst komisyon öncesinde yapıldığı belirtildi. Tarama, özellikle "paralel" benzeri yapılar tarafından partinin aday listelerine yönelik bir sızmanın gerçekleşmemesi için, üst komisyonun çalıştığı 9. kattan başlayarak tüm binayı kapsayacak şekilde gerçekleştirildi. Dinlemeye karşı alınan tedbirin yanı sıra, trol hesaplardan paylaşılan kulis bilgilerine karşı da tedbirler alındı. Partideki aday adaylarıyla ilgili en fazla bilgi paylaşımının yapıldığı twitter hesabı olan “Başkentçi”nin kim olduğuna yönelik partide bir inceleme yapıldı.

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri