Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de tarihi gün

13.04.2015 11:56
Seçimlerden bir kez daha zaferle ayrılmayı planlayan AK Parti bir yandan da 15 Nisan’daki toplantıya hazırlanıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili adaylarını Çarşamba günü Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenecek görkemli bir törenle tanıtacak.

AK Parti'de listelerin tamamlanmasının ardından gözler seçim kampanyasına çevrildi. Milletvekili adaylarını belirleyen parti yönetimi propaganda sürecine odaklandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalaykoordinasyonunda hazırlanan Seçim Beyannamesi üzerinde son ince işçiliği yapıyor. Davutoğlu, “2023 Sözleşmesi” olarak adlandırdığı beyannameyi, 15 Nisan'da aday tanıtımı ile birlikte kamuoyuna sunulacak. Öte yandan, Davutoğlu'nun, üç dönemliklerle 17 Nisan'da yemekli bir programda bir araya gelmesi bekleniyor.

ANKARA ARENA COŞACAK

Sandıktan 10'uncu defa zaferle ayrılmayı planlayan parti yönetimi, bir yandan da 15 Nisan'daki tarihi toplantıya hazırlanıyor. Başbakan Davutoğlu, milletvekili adaylarını Çarşamba günü Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenecek görkemli bir törenle tanıtacak. 15 bine yakın kişinin katılımının beklendiği tanıtım toplantısında adaylar Adana'dan başlayarak alfabetik sıraya göre il il sahneye çıkacak. Tanıtım toplantısına il ve ilçe başkanlarının yanı sıra gençlik ve kadın kollarının da katılacak. Parti teşkilatının birlik ve beraberlik tablosu çizeceği organizasyonda, 3 dönem kuralına takıldıkları için listelerde yer alamayan 70 ismin de hazır bulunması planlanıyor. Tanıtın sonrasında topluca aile fotoğrafı da çekilecek. Programda AK Parti'nin seçim şarkısı ve sloganlarda açıklanacak.

LİSTE DIŞI KALANLARA YEMEK

Başbakan Davutoğlu, 24. dönem milletvekillerinden liste dışında kalanlarla bir gönül alma yemeği yiyecek. Yemekli program, aday tanıtım toplantısından bir gün sonra yani 16 Nisan'da düzenlenecek. Üç döneme takılanlarla da Başbakan, 17 Nisan'da yemekli bir programda bir araya gelmesi bekleniyor. Davutoğlu, her iki yemekte hem üç dönemcilerden hem de listeye giremeyen vekillerden seçimlerde birlikte hareket etme mesajı verecek.

Daha önce Başbakan, partisinin son grup toplantısında üç dönemciler adına Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin ve Köksal Toptan'a birer AK Parti arması takdim etmişti.

Davutoğlu'nun kurmaylarıyla değerlendirdiği Seçim Beyannamesi'nde, “yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi” konusu ile “Demokratikleşme ve özgürlükler”le ilgili bölüm de yer alacak. Davutoğlu, daha önce “bizzat kaleme aldım” dediği konu üzerinde “ince işçilik” yapıyor.

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri