Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'deki böceklerin arkasındaki İranlı işadamı

19.09.2013 11:22
AK Parti'deki böcek skandalının arkasından İranlı bir işadamının çıktığı öne sürüldü. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı’na böcekleri yerleştiren iki kadına cihazları İranlı bir işadamının verdiği belirlendi. H

Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı soruşturmada, böcekleri yerleştiren iki kadına cihazları İranlı bir işadamının verdiği belirlendi. Böceklerin, Ankara’daki değişik kamu kurumlarında kullanıldığından şüpheleniyor.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nda ortaya çıkan böcek skandalı büyüdü. Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı soruşturmada, Fatma A. ve Azime D.’ye böcekleri temin eden İran uyruklu işadamının, aynı böcekten 100 adet satın aldığı belirlendi. Söz konusu böceklerin, değişik kamu kurumlarında kullanılmasından endişe ediliyor. Savcılık ve güvenlik birimleri 100 böceğin peşine düştü.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturmada, Yurtdışı Türkler Başkanlığı’na böcek yerleştiren iki kadının İran asılı bir işadamı adına çalıştığı belirlendi. İşadamı ile ilgili soruşturma yürütüldüğü için işadamının kimliği hakkında bilgi verilmedi. Ancak, başkanlıkta bulunan böceklerin seri numaralarından yola çıkan emniyet birimleri böceklerle ilgili yeni bilgilere ulaştı. Buna göre, böcekler internet üzerinde ve 100 adet olarak satın alındı. Böceklerin, Ankara’daki değişik kamu kurumlarında kullanıldığından şüpheleniyor.

Kaynak: Taraf

 


 

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri