Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den CHP'ye: Bedelini ödersiniz

29.10.2013 01:04
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun başörtüsüyle ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Loğoğlu'nun 'TBMM'nin geleneklerine sahip çıkacağız' sözlerine atıfta bulunan Kapusuz, "Merak ediyoruz ne yapacaklar? Yoksa CHP, yine Ecevit'in izinden giderek 'atın şu kadını dışarı' mı diyecek? Artık Türkiye eski Türkiye değil. 'Atın şu kadını dışarı' diyenler millet nezdinde, sandıkta bedelini ödedi siz de ödersiniz." dedi.

Kapusuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP'li Logoğlu'na tepki gösterdi. Loğoğlu'nun 'türban siyasi simgedir. TBMM'nin geleneklerine sahip çıkacağız' sözlerini hatırlatan Kapusuz, "Hani yeni CHP Başörtüsüne karşı değildi? Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu; 'Eşitsizlik olan başörtü sorununu çözeceğiz' demişti. 'Bu ne perhiz ne lahana turşusu.' Yine gerçek yüzlerini gösterdiler. Yani anlayacağınız CHP'de değişen bir şey yok. CHP'nin kafa yine yasakçı yine dayatmacı." diye konuştu.

"ARTIK TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL"

Yine Loğoğlu'nun 'içtüzük' vurgusu yaptığına işaret eden Kapusuz, şu ifadeleri kullandı:

"İçtüzükte engel olmadığını kendisi de biliyor ki daha sonradan TBMM geleneği bahanesine sığınıyor. Merak ediyoruz ne yapacaklar? Yoksa CHP, yine Ecevit'in izinden giderek 'atın şu kadını dışarı' mı diyecek? Artık Türkiye eski Türkiye değil. 'Atın şu kadını dışarı' diyenler millet nezdinde, sandıkta bedelini ödedi siz de ödersiniz. Ayrıca milletin değerlerine ve geleneklerine düşman bir 'devlet geleneği' olmaz. Eğer böyle bir gelenek varsa o gelenek sürdürülemez yıkılır. Yasakçı kafa değişmeli. Millete başörtüsü serbestken vekiline niye yasak olsun? Özgürlükten herkes faydalanacak, milletin kendisi de vekili de."habervaktim

Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri