Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den CHP'ye hodri meydan

17.12.2010 18:57
AK Parti, bakın hangi konuda CHP'ye 'hodri meydan' dedi
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş,CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı iftirayı ispatlayamadığı gibi kamuoyunu yanıltmakla suçlayarak, "Kendisine hodri meydan diyoruz. O da belgelerini ortaya koysun, biz de koyalım" çağrısında bulundu.

CHP veAK Partiarasındaki belge savaşı devam ediyor. AK Parti Grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Bekir Bozdağ, CHP'nin iddialarına karşılık ellerinde dosyalarla basın toplantısı düzenledi. Elitaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu, özür beklerken ısrarla konuyu gündemde tutmaya çalışmakla suçladı. CHP liderinin yalan, yanlış ve iftiralarda bulunduğunu savundu.

Elitaş, iddialara konu olan Hacı Ali Hamurcu'nun savcılığa ifade verdiği tarihten önceKayseriBüyükşehir Belediyesi tarafından şikayet edildiğini, daha sonra bu şahsın 17 Temmuz günü yakalanarak ertesi gün savcılığa çıkartıldığını anlattı. Hamurcu'nun yakalanmadan önce teftiş kurulu teşkil edildiğini ve bilirkişinin hazırladığı raporların Kayseri Valiliği'ne iletildiğini, ardından da soruşturma için savcılığa yazı yazıldığını kaydeden Elitaş, ihbar üzerine yakalanan kişinin 26 sayfalık ifade verdiğini, bunun dosyada bulunduğunu ifade etti.

Mustafa Elitaş, Kılıçdaroğlu'nun milleti yanıltma adına yalan söylediğini iddia ederek, bu belgeleri kendisine getiren CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'nun da CHP'yi açıkta bıraktığını ifade etti: "Bu iddiaları gündeme getiren şahsın 10 fezlekesi var. 12 davası sürüyor. Kurda kuşa borcu var. Örgütlü olarak ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanıyor. CHP'yi açıkta bıraktı. Perdeleme yapıyor. Olayı çarpıtmak için belge saklıyor."

Bekir Bozdağ da CHP'nin halktan rapor sakladığını öne sürerek, "Burada çok nitelikli bir yalan var. Nitelikli dolandırıcılık gibi gerçeği çarpıtmak için nitelikli yalan söylüyor." sözlerini kaydetti.


 

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri