Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den kıyak yasada dilekçe sürprizi

16.05.2013 16:40
ekir Bozdağ milletvekilleriyle ilgili kanun teklifini aynen çıkaracaklarını açıklarken isteyen vekilin dilekçe vererek bu haklardan mahrum kalmayı talep edebileceğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ CHP, MHP ve BDP'lilerinn önce imzalayıp sonra imzalarını geri çektikleri "Milletvekillerine yeni haklar tanıyan" kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Milletvekillerine yeni haklar getiren kanun teklifi önce 4 parti tarafından kabul edilmiş, daha sonra da MHP, CHP ve BDP imzalarını geri çekmişti.

Bunun üzerine AK Parti adına bir açıklama yapan Hüseyin Çelik de imzalarının arkasında olduklarını söylemişti. Ardından da imzalarını geri çeken BDP, CHP ve MHP'ye hitaben "O zaman siz o haklardan yararlanmazsınız, olur biter" demişti.

Bozdağ; 'Milletvekilleriyle ilgili bir kanun gündeme getirdiğimizde kıyamet koparılıyor. Bu milleti sevmeyenlerin milletin temsilcilerini parlamentoyu itibarsızlaştırmak isteyenlerin milletvekilleri üzerinden millet düşmanlığı yapmasından başka bir şey değil. Bu teklif çıkacaktır ve aynen çıkacaktır. Doğru bir tekliftir biz doğru olmayan bir şeyin altına bugüne kadar imzamızı atmadık' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ teklifin tepki çeken bölümleriyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Bozdağ; 'Trafikte geçiş üstünlüğü olan yer nerde var? Otobanlarda falan. Uygulanmaz bile belki de. Şimdi pasaport deniyor. Bu memlekette bir sürü bürokratın var. 4 binden fazla bürokrat emekli olduktan sonra bile bu pasaportu taşıyor. Falan bürokrat kullanıyor kıyamet kopmuyor yanlış olmuyor milletvekili kullandığı zamanniye yanlış olsun?' diye konuştu.

MHP, CHP VE BDP'YE SÜRPRİZ
AK Parti kanunu çıkarırken muhalefet partilerini de bir sürpriz bekliyor. Kanuna 'istemeyenler başvurdukları takdirde bu haklardan yararlanmama hakkına sahiptir' maddesi eklenecek ve haklardan yararlanmak istemeyen varsa belli bir süre içinde Meclis Başkanlığına yazılı başvuru yapması istenecek. 

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri