Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den PKK'nın açıklamalarına cevap geldi

20.08.2013 12:02
Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı olan Yalçın Akdoğan, PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın savaş tehdidine çok sert yanıt verdi.

AK Parti çözüm sürecine ilişkin olarak sert açıklamalar yapan KCK lideri Cemil Bayık'a 'Süreci zehirleme' uyarısı yaptı.

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan bugün Star gazetesindeki köşesinde Cemil Bayık’ın “Süreç çökerse savaş olabilir” sözlerine çok sert yanıt verdi.

Akdoğan "PYD üzerinden stratejik rol tahayyülü" başlığıyla yayımlanan (20 Ağustos 2013) yazısının Cemil Bayık’a cevap verdiği o bölüm:

'Terör, devleti tehdit, dayatma ve şantajla hizaya getirmek için başvurulan bir yöntemdir. Şuan devam etmekte olan süreç “eylemsizlik ve Türkiye’yi terk etme” şeklinde farklı bir kulvarda devam ediyor. Terör yönteminin dayandığı tehdit, dayatma ve şantajın bu sürecin ruhuna uygun düşmeyeceği çok açık. Buna rağmen PKK her fırsatta hükümete yönelik bu anlama gelen açıklamalar yapıyor.

Cemil Bayık, daha büyük savaş tehdidi savuruyor, ikinci aşamaya geçilmezse sürecin biteceği şantajını tekrarlıyor, hükümetin belli adımları belli tarihler içinde atmasına yönelik dayatmalardan bir türlü vazgeçmiyor. Terör tehdidi ve dayatmasına hiçbir zaman eyvallah etmeyen hükümetin süreci zehirleyen bu tür şantajvari açıklamalara eyvallah etmesi de mümkün değildir.

CEMİL BAYIK: SÜREÇ ÇÖKERSE SAVAŞ OLABİLİR

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık dün yaptığı açıklamada çözüm süreci ile ilgili Türkiye'yi 'ciddiyetsizlikle' suçlamış ve tehdit etmişti. Bayık açıklamasında “Süreç çökerse savaş çıkabilir” demişti.

 

Kaynak: ROTAHABER


 

Bu haber toplam 1690 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri