Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'li adayı yayından kovdu! Ekranda görülmemiş kavga!

09.04.2015 00:13
AK Parti adayı Savcı Sayan canlı yayında hem CNN Türk, hem Mirgün Cabas, hem de Doğan Grubu'nu topa tutunca olanlar oldu...

CNN Türk ekranlarında Mirgün Cabas'ın hazırladığı Her Şey eşine az rastlanır bir kavgaya sahne oldu. Eski CHP'li yeni AK Parti'li Savcı Sayan, Doğan Grububünyesindeki CNN Türk'te Doğan Grubu'na saydırınca canlı yayında kıyamet koptu.

AK Parti'nin İzmir 2. bölgede 7. sıradan milletvekili adayı gösterilen Savcı Sayan canlı yayında hem CNN Türk, hem Mirgün Cabas, hem de Doğan Grubu'nu topa tutunca olanlar oldu...

"BENİ BURAYA NİYE ÇAĞIRDIĞINIZI BİLİYORUM"

Programın başında yayınlanan VTR'de Sayan'ın CHP geçmişi ve Deniz Baykal için ağladığı o anlar ekrana getirildi. Söz alır almaz Doğan Grubu'nu ağır suçlamalar yönelterek şaşırtan Savcı Sayan canlı yayını kilitledi. CHP'li geçimişini yansıtan VTR'ye çok sert tepki gösteren Sayan "Siz doktor değilsiniz benim durumumu teşihs edeseniz. Siz yayın grubu olarak Türkiye için iyi olan hiç bir şey yapmadınız. Beni niye çağırdığınızı da biliyorum." dedi. Sayan'ın Doğan Grubu'nu itham eden sözleri nedeniyle müdahale eden Mirgün Cabas, "bunları sizi davet ettiğim zaman telefonda söyleseydiniz, bunu Türkiye'nin önünde yaparak amacınızın şov yapmak olduğu anlaşılıyor, sizin yaptığınız ev sahibine hakaret etmektir." dedi.

CANLI YAYINDA KIYAMET KOPTU

Pragramın açılışında Mirgün Cabas, Deniz Baykal'ın istifası sırasında Sayan'ın gözyaşı döktüğü görüntüleri hatırlatarak bunun sebebini sordu.

Sayan ailesinden böyle gördüğünü belirterek "o günkü şartlarda Türkiye'nin geleceğini az çok okuyabiliyordum. sizin medya grubunuzun eline CHP'nin geçeceğini az çok tahmin edebiliyordum" dedi. Cabas "O nasıl oluyor Savcı Bey, birbirimizi kırmayalım lütfen yayına davet edildiğiniz yerde asgari etik kurallarını çiğnemeden bulunalım" diye uyarınca, "Siz doktor değilsiniz benim durumumu teşhis etmek sizi neden bu kadar ilgilendiriyor? Çünkü sizin yayın grubunuz bu ülkennin birliği beraberliği için içbir zaman çalışmadı ki? Ne zaman ki bir nifak sokmak için işinize bir şey geliyor onu değerlendiriyorsunuz. O yüzden de beni çağırmışsınız." şeklinde ithamda bulundu.

"BİR AĞIRLIĞINIZ OLSA AK PARTİ SİZİ 7. SIRAYA KOYMAZDI"

Sayan'ın tepkisi üzerine hayli sinirlendiği gözlenen Mirgün Cabas "Savcı Bey, sizin siyasete kattığınız ağırlık bir kişinn nifak sokması için işe yarayacak bir ağırlıkta değil önce bunun farkına bir varın da... Siz yanaştıınız partide İzmir'de 7. sırada gösterilmiş bir adaysınız. Bir ağırlığınız olsa bu sıradan girmezdiniz heralde değil mi?" dedi.

BERKİN ELVAN TWEET'İNİ HATIRLATTI

Savcı Sayan "sizin attığınız Berkin Elvan tweetlerini de biliyoruz" diyerek Mirgün Cabas'ın savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasıyla ilgili attığı tweetleri hatırlatınca Cabas yayına noktayı koydu:

Bunu söylemek için buraya kadar gelmenize gerek yoktu davet için sizi aradığımda telefonda söyleseydiniz. Bu terbiyesizliği sizinle daha fazla sürdürmeyeceğim. Şimdi rica ediyorum sizden ya siz sesinizi kesin ya da ben sizi yayından alacağım

NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRAN CABAS ACİL REKLAM ARASINA GİTTİ

Sayan'ı susturmayı başaramayan Cabas rejiye seslenerek AK Parti'li vekil adayının yayından alınmasını söyledi. Neye uğradığını şaşıran Cabas acil reklam arasına giderek yayına ara verdi. Reklam dönüşünde canlı yayında yaşanan polemikten dolayı seyircilerden özür dileyen Cabas "umarım bu durumun benden kaynaklanmadığını farketmişsinizdir" dedi.

 
Bu haber toplam 1738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri