Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'li başkandan köşk önerisi!

26.10.2012 13:13
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna Başbakan Erdoğan'ı önerdi...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması halinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de başbakanlık koltuğuna oturması gerektiğini söyledi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyetinin Kurban Bayramı nedeniyle çıkarttığı Kayseri Bayram Gazetesi'ne demeç veren Özhaseki, “Bence Ak Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir. Eğer AK parti bu süreçte doğru işler yaparsa bu Türkiye’nin kaderini de etkiler, AK Parti’nin geleceği de etkiler. Ama tam aksi bir durum olursa AK Parti’nin yerini dolduracak ne bir parti, ne de koalisyon ne yazık ki gözükmüyor” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’nin kaderinde en önemli rolleri oynamış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kesinlikle cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması ve ilk turda seçilmesi gerektiğini savunan Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Başbakanlık koltuğuna oturmasını istedi. Özhaseki, Gül'ün ''Ben cumhurbaşkanlığı yaptım. Gelip genel başkanlık, başbakanlık, bakanlık yapamam'' gibi fikre sahip olmasını doğru bulmadığını söyledi.

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri