Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partili Çelik: 30 büyükşehirin 20’sini alırız

24.01.2014 11:41
Hüseyin Çelik, AK Parti'nin oy oranının yüzde 50 bandında olduğunu, 30 büyükşehirin en az 20'sini kazanacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'ten iddialı yerel seçim tahmini.

Gazetecilerle sohbetinde gündeme ilişkindeğerlendirmelerde bulunan Çelik, 17 Aralık ve sonrasında gelen operasyonların oy oranlarını olumsuz etkilemediğinibelirtti.

"OYUMUZ YÜZDE 50 BANDINDA"

17 Aralık operasyonu sonrası AK Parti'nin oy oranının azalacağı iddialarını yalanyana Çelik "Oyumuz yüzde 50 bandında. Yaşananlardan dolayı bize oy vermeyecekler olabilir. Ama bu nedenle oy vermeyi düşünenler de var. Hedefimiz önceki yerel seçimde aldığımız oyun üzerine çıkmak. 30 büyükşehirin en az 20'sini kazanacağımızı tahmin ediyoruz. 47 il belediyesi AK Partili. Bunu 50yapmak başarıdır" dedi.

"BÖYLE BİR ŞEY YAPMAYIZ"

HSYK'nın yaptığı yeni savcı atamalarını da değerlendiren Çelik, şöyle devam etti: "Cemaatin manivelasına giren savcılar ayrı bir konudur. Ancak iş adamının, esnafın, sıradan vatandaşın ne düşündüğüyle işimiz olmaz. Aksi durumda bu 28 Şubat'taki cadı avına döner. Böyle bir şey yapmayız."

İŞTE ÇELİK'İN BAHSETTİĞİ 20 BÜYÜKŞEHİR

İstanbulAnkara, Bursa, Trabzon, Samsun, Balıkesir, Manisa, Şanlıurfa, Van, Adana, Konya, Kayseri, Denizli,Gaziantep, Ordu, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Sakarya, Malatya

haber10

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri