Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partili Külünk'ten Gül'e şok sözler

15.06.2015 05:22
AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Ahmet Sever'in kitabındaki yer alan ifadeler nedeniyle Abdullah Gül'e sert sözlerle yüklendi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ser tepki gösterdi. "İçeride kimleri devşirirlerse devşirsinler, bu ülkenin lideri başarılı olacaktır" diye konuşan Külünk, hareketin tabanı ve hareketin liderinin Erdoğan olduğunu ve onun duruşunun hiçbir şekilde tartışılmayacağını kaydetti.

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yürüten Ahmet Sever'in kitabında yer alan ifadelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü kızdırdı. A Haber ekranlarında yayınlanan "Diplomasi" programına konuk olan Külünk, Sever'in kitabında Abdullah Gül'e ait olduğu belirtilen "4 Bakanı doğrudan Yüce Divan'a gönderirim" manşeti ile kimlere mesaj verildiğini anlıyoruz." diye konuştu. İşte Külünk'ün açıklamalarından satırbaşları:
 
"Biz Sayın Abdullah Gül'ü 1970'li yıllardan beri mağdur ve mazlumların yanında duran biri olarak biliyoruz. Ama ne hikmetse kritik dönemlerde Türkiye'nin en çok birlik ve beraberliğinin bu mücadelenin vahdaniyetinin büyük önem taşıdığı dönemlerde hep merkez medyanın amiral gemisi üzerinden konuşuyor.
 
Bizim duruşumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın durduğu yerdir. Bu hareketin tabanı bu hareketin lideri Erdoğan'dır. Onun duruşunu hiçbir şekilde tartıştırmayız.
 

"KİME ŞİRİN GÖRÜNMEK İSTENİYOR"
 
Çevreden dolaşan mesajları da bizim anlamadığımızı kimse zannetmesin yani durduk yerde 4 bakanı derhal yüce divana gönderirim mesajında kime yaranılmak isteniyor? Kimin hoşuna gitsin diye bunlar söyleniyor. Çıksın onu söylesinler.
 
Bu konu mecliste konuşulmuş adı konmuş ve bu işin darbenin bir başka boyutu olduğu stratejik hedefinin ne olduğu belli olan modeli aradan bir zaman sonra hem de 7 Haziran sonrası kime şirin görünülmek isteniyor.

HÜRRİYET'İN MANŞETİNİ HATIRLATTI 
 
Daha üç hafta evvel bu ülkenin lideri ile ilgili Mursi'nin idam kararı üzerinden manşet atacaksın. O gazetede gidip siz Türkiye'ye mesaj vereceksiniz. Kime şirin gözükmek istiyorsunuz.
 
Ve de bütün işler bitti... 29 Mayıs'ta olmayacaksınız, Fetih Şöleni'nde olmayacaksınız ama bu amiral gemisinde çıkıp Türkiye ile ilgili mesaj... Kusura bakmasınlar...

"KİMİ DEVŞİRİRLERSE DEVŞİRSİNLER" 
 
Hiç kimse boşuna hesap yapmasın. Bu ülkede bu ülkenin lideri verdiği mücadelede başarılı olacaktır. Kimse buna engel olamayacaktır. Ne yaparlarsa, hangi oyunu kurarlarsa kursunlar.  İçeride kimleri devşirirlerse devşirsinler. Bu hareketin lideri Mekke, Medine, Kudüs, İstanbul aklının ve ruhunun karşılığı olan bu ülkenin lideri bu ülkeyi 2023, 2071 hedeflerine taşıyacak, o güçlü duruşu sergileyecektir. Kimse kısa vadeli, kısa metrajlı filmlerle hoş olmasınlar. Sonra çok mahcup olacaklar onu da söyleyeyim."
 
Bu haber toplam 1736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri