Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partili Özdemir'den dokunulmazlık çıkışı

03.12.2012 11:12
AK Partili Ensarioğlu'nun BDP'lilerle ilgili dokunulmazlık çıkışının ardından bir çatlak ses de Ziver Özdemir'den geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın parti içinde dokunulmazlık fezlekelerine karşı çıkan vekilleri dinlemek için yarınki Meclis grup toplantısını iptal etmesinin yankıları sürüyor.

"GÜZEL BİR ŞEY DEĞİL"

Taraf'tan Hüseyin Özkaya'ya konuşan Batman Milletvekili Ziver Özdemir, "Sadece bir siyasi partiye mensup milletvekillerinin dokunulmazlıklarının Türkiye gündeminde tartışılıyor olması güzel bir şey değil" dedi.

Hakkari'de yollarını kesen PKK'lılarla kucaklaşan 10 vekil hakkında "silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılması için izin verilmesi talebini içeren dokunulmazlık dosyasının, TBMM Adalet ve Anayasa Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyona havale edilmesinin ardından gözler, siyasi partilere ve özellikle de AK Parti'ye çevrildi. MHP, söz konusu vekiller için "Dokunulmazlıkları kaldırılsın" derken, CHP ise buna karşı çıkıyor.
Fazladan Faiz Ödeyecek Kadar Zengin misiniz? En Uygun Konut Kredisi için Hemen Tıklayın
Kredi kartı borcu olanlar mutlaka okusun!

"1994 ZİHİNLERDEYKEN"

Özdemir, "1994 yılındaki, vatandaşın beyninde ve zihninde bıraktığı o kötü izlenim, o kötü kareler hala zihinlerde. Dokunulmazlık konuşulduğunda bölgedeki vatandaşın aklına ilk o görüntüler geliyor. Umarım böyle bir kareyle Türkiye bir daha karşılaşmaz. BDP'li vekillerin davranışları kabul edilebilir değil ama yine de bir siyasi partinin dokunulmazlıklarının kaldırılması hoş değil. Genel olarak dokunulmazlık konusunda elbetteki gelecekse bütün siyasi partilerin dosyası, fezlekesi olan bütün milletvekillerinin gelmeli." dedi.

ensonhaber
 

Bu haber toplam 2476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri