Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin Bursa Adayı "Recep Altepe"

04.12.2013 14:05
Birçok ilin adayını açıklayan AK Parti, Bursa'da da Recep Altepe ile yola devam edecek.

AK Parti'nin Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'nde kimi aday göstereceği merak edilirken diğer taraftan mevcut Başkan Recep Altepe ile devam edecek mi sorusuna cevap aranıyordu.

KARAR BAŞKAN'A İLETİLDİ

AK Parti Bursa'da Recep Altepe ile devam kararı aldı. Alınan kararın Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe'ye iletildiği öğrenildi.

RECEP ALTEPE KİMDİR?

1959'da Bursa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Recep Altepe, 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı.

Siyasete 1989 yılında Refah Partisi İl Yöneticisi olarak giren Recep Altepe, 1994´te aynı partinin İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı görevine geldi. Fazilet Partisi döneminde bir yıl süreyle Genel Merkez Müfettişliği görevini sürdürdü.

1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği´ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu. Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri´nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları´nda görev yaptı

Recep Altepe, 2004 yılı yerel seçimlerinde AK Parti´den Osmangazi Belediye Başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde halkın büyük teveccühü ile AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.

HABDERLER.COM

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri