Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partinin çekmecesindeki anket sonuçları

15.05.2011 13:28
Turkcat uydudan yayın yapan ASU TV'de “Zeynel Abidin Kıymaz’la Gündem” isimli programa telefonla katılan Gazeteci Aslan Değirmenci önemli açıklamalarda bulundu

ATİLA ALTUNTAS'IN HABERİ

Turkcat uydudan yayın yapan ASU TV'de “Zeynel Abidin Kıymaz’la Gündem”  isimli programa telefonla katılan Gazeteci Aslan Değirmenci önemli açıklamalarda bulundu. 12 Haziran seçimleri hakkında AK Parti, CHP ve MHP’de yaşananları anlatan Değirmenci, siyasi partilerin yaptırdıkları son seçim anketlerinin ortalamasını da açıkladı. MHP’nin kaset skandalına odaklandığını vurgulayan Değirmenci, “4 adayın kasetleri hakkında tabandan tepki yükselirken, MHP Genel merkezi kriz yönetimine geçmiş durumda. Söz konusu isimlerin parti yöneticileri tarafından bugüne kadar neden aklanmadığı sorusu gündeme getirildikçe MHP Genel Merkezi’nde gerilim yükseliyor. Bu gerilim seçim çalışmalarını da olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

İşte son anket sonuçları

Değirmenci, AK Parti’de tüm illerde çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü Genel Merkez’de ise yaptırılan son anketlerin değerlendirildiğini söyledi. AK Parti’nin değerlendirmeye aldığı 4 anketin ortalamalarını da açıklayan Değirmenci, “Çekmecede 4 anket var. 4 Anketin sonucunun ortalaması şu şekilde: AK Parti: 47, CHP: 27, MHP: 12, BDP: 6.” diye konuştu.

CHP’de muhalifler hazırlık yapıyor!

CHP adaylık tartışmalarının devam ettiğini vurgulayan Aslan Değirmenci, “Profesör Haberal ve Sinan Aygün’ün adaylığı halen tartışma konusu. Demirel ile yakınlaşma ise tabanı rahatsız etti. Bu tartışmalar parti içinde kamplaşmayı başlattı bile. Hedef olarak belirlen yüzde 35’e ise anketlerde yaklaşamadıklarını görmek Kılıçdaroğlu’nu ve ekibini rahatsız ediyor. Parti yüzde 35’in yolunu ararken parti içersinde ki muhalif cephe seçim sonrasına şimdiden hazırlık yapıyor” dedi.  

Kaynak:
Bu haber toplam 3514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri