Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin İstanbul Ve Ankara'daki Oy Oranı

04.09.2013 11:52
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda Mart ayında yapılacak yerel seçimler masaya yatırıldı.A

AK Parti'nin bugüne kadar yürüttüğü ve bundan sonra da yürüteceği çalışmalar gözden geçirildi. Toplantı daha önceki MYK toplantılarına nazaran daha kısa sürdü, yaklaşık 2.5 saatte tamamlandı.

Toplantıda, yerel seçimler için önceden hazırlanmış olan ve illerin son durumlarını ortaya koyan raporlar detaylı şekilde ele alındı. 3 ayrı araştırma şirketinin yaptığı araştırmalara göre partinin il il oy oranı ele alınırken, AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'da yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranına sahip olduğu anlaşıldı.

Ayrıca Adana'dan Diyarbakır'a kadar olan ilk 20 ildeki anket sonuçlarının tartışıldığı toplantıda belediye başkanlarının isimleri gündeme gelmedi.

Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın koordinasyonunda hazırlanan raporlar, Başbakan Erdoğan'a sunulurken, bu raporlarda belediyelerin de detaylı bir karnesinin çıkarıldığı öğrenildi.

Toplantıda büyükşehir belediyelerinde kimlerin aday olacağı konuşulmazken, büyükşehir belediyelerine aday olacak isimlerin eylül ortasından itibaren açıklanması bekleniyor.HAERVAKTIM

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri