Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin oylarını Erdoğan açıkladı

18.01.2013 11:43
Başbakan Erdoğan, Tarhan Erdem'in başında bulunduğu Konda şirketi tarafından yaptırılan son anketi açıkladı. AK Parti'nin oyları yüzde 53.6'ya ulaşmış durumda. Öteki partilerin oyları...
Konda'nın yaptığı ankete göre AK Parti'nin oyları yüzde 53.6'ya çıktı. Açıklamayı Başbakan Erdoğan yaptı. Erdoğan, "Bu halk bizi seviyor, onlar için ne yapsak az" dedi. Ankete göre CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2
 
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanlarının yaptığı toplantıda Tarhan Erdem'e ait Konda şirketi tarafından yapılan anket damgasını vurdu.

Yeni anketi toplantının basına kapalı bölümünde Başbakan Erdoğan bizzat okuduğu. Anket, Aralık 2012'de 28 ili kapsayacak şekilde yapıldı. 2511 kişiyle görüşülerek yapıldı. Seçmene, "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?" sorusu soruldu.
 
AK Parti'ye oy vereceklerin oranı yüzde 53.6'ya yükseldi. Konda'nın araştırmasına göre CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2 ve diğer partiler yüzde 5.2'de kaldı.
 
AK Parti her ay düzenli olarak üç araştırma kurumuna anket yaptırıyor.
Bu araştırma kuruluşları;
- ANAR,
- PollMark
- Denge
 
Bu düzenli yapılan araştırmaları hatırlatan Başbakan Erdoğan, rakamları açıkladıktan sonra şunları söyledi:
 
"Dikkatinizi çekiyorum, bu araştırma bizim mutad olarak yaptırdığımız araştırma değil. Bizim araştırma yaptırdığımız şirketlerin dışındaki bir firmanın ulaştığı rakamlar bunlar. Burası çok önemli. Bu halk bizi seviyor. Biz de bu halk için ne yapsak azdır."
 
ROTAHABER 
Bu haber toplam 2400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri