Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin oyu yüzde 7 düştü

21.12.2012 12:15
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın açıkladığı AK Parti'nin yüzde 51'lik oy oranının canlı yayında ayrıntısı açıklandı
Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Meclis kürsüsünden AK Parti'nin oy oranını açıklamış, hatta muhalefet inanmayınca da araştırmayı yapan şirketin KONDA ismini de vermişti.
 
Atalay'ın açıkladığı rakamlara göre AK Parti'nin oy oranı son genel seçime oranla yaklaşık 1 puan daha yükselmiş ve yüzde 51 seviyesine ulaşmıştı.
 
AK PARTİNİN OY ORANINDA CİDDİ DÜŞÜŞ
 
Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32.Gün programına konuk olan Cengiz Çandar Beşir Atalay'ın ismini açıkladığı KONDA şirketi yöneticileri ile görüştüğünü açıkladı. Önceki seçimde AK Parti'ye oy veren seçmenden yaklaşık yüzde 7'si şimdilik AK Parti'ye oy vermeyi düşünmüyor.
 
Çünkü Çandar'ın verdiği rakama göre bu kitle yüzde 40'lardan yüzde 33'lere kadar düşmüş durumda. Söz konusu yüzde 7'lik seçmen, herhangi bir partiye de gitmediği için "kararsızlar" grubunda yer alıyor. Kararsızlar da genel oranlamaya dağılınca AK Parti'nin oyları yeniden yüzde 50'ler seviyesine çıkıyor.
 
Cengiz Çandar'ın yaptığı çıkarıma göre Beşir Atalay'ın verdiği anket sonucu tamamen yoruma açık. Yani eğer AK Parti, KONDA'nın araştırmasında "kararsızlar" kanadına geçen yüzde 7'yi tekrar kazanamazsa, oy oranında gözle görülür bir düşüş gerçekleşecek.
Bu haber toplam 2732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri