Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin reklam filminde oyuna gelmeyen PKK'lı ağlattı

21.10.2015 15:33
AK Parti'nin yeni reklam filmi "Oyuna Gelme Kardeşim" herkesi ağlattı.

1 Kasım seçimleri için artan terör olaylarına karşı "Sen ben yok, Türkiye var" sloganıyla farklı bir reklam stratejisiyle seçmene ulaşmaya çalışan AK Parti'nin yeni reklam filmi yayınlanmasından kısa bir süre sonra izlenme rekoru kırdı. AK Parti'nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi kampanyası için hazırlattığı ilk reklam filmi ise "Sen Ben Yok Türkiye Var" olmuştu.

İşte klibin öyküsü:

Dağ başında kulübede nöbet tutan askeri hedefine alan keskin nişancıya telsizden PKK'lı sözde komutandan 'vur' talimatı geliyor.

''ASKER KÜRT''

Terörist parmağını tetiğe götürdüğü sırada askerin Kürtçe türkü söylemesi üzerine terörist telsizle komutanına 'Asker Kürt' diyor.

 

''O SENİN DÜŞMANIN''

Sözde komutanın 'O senin düşmanın vur' demesi üzerine terörist tekrar askerin Kürt olduğunu söylüyor. Komutanın vur talimatının devam etmesi üzerine her şey değişiyor. Bağırarak 'Vur' diyen komutanla 'asker Kürt' diyen terörist arasında konuşmalar devam ediyor. Tereddüt içinde kalan teröristin gözünden yaş aktığı görülüyor. Emir ile vicdanı arasında kalan terörist, kararı vicdanından yana verip üzerindeki PKK kıyafetini çıkarıyor.

''HAYIRLI NÖBETLER ASKER''

Klibin finalinde ise silahını ve PKK kıyafetini çıkaran terörist, askerin yanından geçerken "Hayırlı nöbetler asker" diye selam veriyor asker de adama "Eyvallah kardeşim" diye cevap veriyor. Seçim çalışması olan klip, sosyal medyada da çok yankı getirdi. İzleyenleri duygulandıran klibin altına "Gerçekler bu işte" yorumları yapıldığı görüldü.

Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri