Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin seçim bombası

08.01.2011 09:14
AK Parti yeni vitrin için kolları sıvadı. Partide şimdilik üç isim öne çıkıyor.

2007 seçimlerinde milli güreşçi Hamza Yerlikaya'yı milletvekili olarak Meclis'e taşıyan AK Parti, bu seçimde de gol kralı Hakan Şükür'ü Meclis'e transfer etmeye hazırlanıyor. 2007'defutbolyaşamı sürdüğü için AK Parti'nin adaylık teklifini geri çeviren Şükür'ün milletvekili olmasına kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti'nin geçen ay Şükür'ün memleketi Sakarya'da yaptığı “Kimleri milletvekili görmek istersiniz” anketinde Hakan Şükür'ün adı da yer aldı.AK PartiMetin Şentürk'le ise hem sanat dünyasına hemde özürlülere mesaj vermeyi amaçlıyor. AK Parti grup toplantısına da konuk olan ve etkinliklerde yer alan Şentürk, milletvekili seçilmesi halinde Lokman Ayva'dan sonra AK Parti'nin ikinci görme özürlü milletvekili olacak.

Salı günü yapılan grup toplantısına katılan ve milletvekili adayı olacağını açıklayan “Balık Ayhan” ise Kasımpaşa'dan mahalle arkadaşı Başbakan Erdoğan'ın onay vermesi halinde “Romanların Meclis'teki temsilcisi” unvanını alacak. Ayhan Küçükboyacı, “Biz Tayyip Bey'le mahalleden çok eski tanışırız. Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na aday olup kazanamadığında ona, ‘Üzülme, sen İstanbul'a başkan olacaksın' demiştim” diyerek gazetecilere Başbakan'la dostluğunun eskilere dayandığını anlatmıştı.

ALEVİ KONTENJANI ARTACAK

Alevi Açılımı çerçevesinde AK Parti'deki Alevi kökenli milletvekili sayısının da artması bekleniyor. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Alevi kökenli Reha Çamuroğlu, İbrahim Yiğit ve Hüseyin Tuğcu'yu Meclis'e taşıyan AK Parti'nin, bu seçimde bu rakamı 5-6'ya çıkarması bekleniyor. Ancak, Alevi isimlerin kimler olacağı noktasında Alevi açılımını yürüten Devlet BakanıFaruk Çelikve İbrahit Yiğit'le yapılacak istişareler sonunda netleşecek.


 

Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri