Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin son oy oranını açıkladı

08.02.2015 13:01
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, partisinin 7 Haziran'la ilgili hazırlıklarını anlattı. İpek, Ak Parti'nin son oy oranını da açıkladı.

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, 7 Haziran seçimleri öncesi partisinin seçim hazırlıkları başta olmak üzere, milletvekilliği adaylık süreci, başkanlık sistemi ve çözüm sürecini değerlendirdi.

Başörtülü ve genç aday sayısının artacağını açıklayan İpek, hedeflerinin yeni bir anayasa yapmak olduğunu kaydetti. Başkanlık sistemine de değinen İpek, Türkiye’nin diğer ülkelerle arasındaki açığı başkanlık sistemi ile kapatacağını söyledi.

İpek ayrıca adaylık konusunda partilerinin içine sızma olmaması için titiz bir çalışma yürüteceklerini belirterek, başörtülü vekil ve genç vekil sayısında artış yaşanacağını açıkladı.

"AK PARTİ’NİN OYU YÜZDE 51"

İlk seçime girdiğimizde 2002’de yüzde 31 bandındaydık, yüzde 37 ile tamamladık. 2007 seçimlerinde 44 bandındaydık, 47 tamamladık. 2011 yılında 46- 47 bandındaydık seçimi yüzde 50 ile tamamladık. Şuan anketlerde yüzde 49 ile 51 bandı arasında gözüküyoruz.

"BAŞKANLIK HERKESİN TALEBİ"

Milletin önüne 12 yılın referansı ile çıkacaklarını ifade eden İpek, hedeflerinin yeni bir anayasa yapmak olduğunu kaydetti. Başkanlık sistemine de değinin İpek, başkanlık sistemini birçok kesimin talep ettiğini vurguladı. İpek, geri kalmışlığın başkanlık sistemi ile kapanacağını ifade etti. Paralel yapıyla mücadele kararlılık mesajı veren İpek, paralel yapının yerel seçimlerde bazı bölgelerde BDP’ye çalıştığına dikkat çekti. İpek, en son yaptırdıkları ankette oylarının yüzde 49-51 bandında olduğunun altını çizdi. AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek’in konuşmalarından satır başları:

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri