Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin Van çıkarması

10.02.2014 01:23
AK Parti'li 30 milletvekili ve MYK kadın kolları üyelerinden oluşan 36 kişilik heyette bulunan bazı milletvekilleri, Van'ın Muradiye ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi

lçe merkezinde yapılan esnaf ziyaretlerinin ardından Topuzarpa köyüne giden milletvekilleri, burada köylüler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Havanın soğuk olması nedeniyle köydeki taziye evinde vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek sohbet eden milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Vanlılara selamlarını getirdiklerini belirtti.

Köylülere gösterdikleri sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederek Van'ın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, yakın zamanda deprem nedeniyle büyük acı yaşayan Van'ın, depremin üzerinden kısa zaman geçmesine rağmen yaralarını sardığını bildirdi.

Kalkınmak için herkesin el ele tutuşarak yürümesi gerektiğini ifade eden Şahkulubey, şöyle konuştu:

"Mardin şehrine Başbakanımız 2002 yılında ilk geldiğinde çok komik ki vatandaşlarımızın istediği iki şey vardı, biri içme suyu diğeri ise olağanüstü halin kaldırılması. İnsanlarımız, 'ne olursunuz bu olağanüstü hali kaldırın ki dünya medeniyeti olan ilimize insanlar daha rahat gelebilsinler' diyordu. Saklı bir cevher vardı ve insanlar korkularından gelemiyorlardı. Terörle anılan bu ilimiz artık huzur dolu günler yaşıyor. Hiç kimse diyemez ki ben AK Parti iktidarından faydalanamadım. Eğitimden, sağlıktan, özgürlük bakımından her konuda herkes faydalandı ve faydalanmaya da devam ediyor."

Gezi olaylarıyla başlatılan seçim sürecini baltalama senaryolarının tutmadığını, başka yollarla da huzur ortamını bozmaya çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini anlatan Şahkulubey, önceki yıllarda bu bölgelerin terör, açlık, işsizlik gibi sorunlarla anıldığını ancak bugün bu olumsuzlukların kırılarak yerine barış ve kardeşliğin getirildiğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 30 milletvekilinin, insanların dertlerini ve taleplerini dinlemek üzere Van'a geldiğine değinen AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dağ ise bölgede havanın soğuk olduğunu ancak insanların sıcak kanlılığı ve güleryüzlerinin soğuğu hissettirmediğini söyledi.

AK Parti hükümetinin ülkeyi her alanda ileriye taşıdığını, bunun yanında Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen insanlara da elinden gelen desteği sunduğunu anımsatan Dağ, "Suriye'de çok büyük bir katliam yaşanmaktadır. Başbakanımız, 'yapılan bu katliamdan kaçan insanlara kapımız sonuna kadar açıktır' dedi. Başbakanımızın bu ülkenin başında kalmasını istiyorsak herkesin elinden geleni yapması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de uzun zamandır ölüm haberlerinin alınmadığını, Başbakan Erdoğan'ın bedenini taşın altına koyarak sorunun çözümü için çalıştığını kaydeden AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici ise önceki yıllarda insanlık dışı bir şekilde vatandaşların kontrol noktalarında bekletilerek aramalardan geçirildiğini ve bu sorunun iktidarları tarafından ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

Milletvekilleri, vatandaşların taleplerini dinledikten sonra köyden ayrıldı.rotahaber

Bu haber toplam 2458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri