Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin vekillik teklif ettiği solcu yazar

10.03.2011 13:11
12 Haziran seçimleri yaklaştıkça partiler “flaş” isimleri vekil göstermek için birbiriyle yarışıyor. AK Parti'de bu seçimlerde Radikal'in önemli bir ismine teklif götürdü.

Ankara kulislerinde her gün popüler bir ismin adı geçiyor.

Bu kulis faaliyetlerine tabiî ki gazeteci kesimini de eklemek  mümkün.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Star Gazetesinin Ankara temsilcisi Şamil Tayyar, gazeteciliği bırakacağını ilan edip“memleketime farklı alanlarda hizmet etmek  istiyorum” şeklinde konuşarak vekillik için yeşil ışık yaktı.

Tayyar’ın  AK Parti’nin kendisine yaptığı “vekillik” teklifini kabul edeceği belirtiliyor.

Vekillik için ismi geçen bir diğer isim de Cumhuriyet gazetesinin Ankara eski temsilcisi, Ergenekon tutuklusu Mustafa Balbay. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sayın Balbay partimizden aday olursa şeref duyarız” sözüyle partisine davet ettiği Balbay’a haziran ayında meclis yolu gözüküyor gibi.

Bir başka Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan da CHP’den aday olmak için çalışma yapsa da henüz teklifini kabul ettirebilmiş değil.

Ankara kulislerinde dolaşan bir başka iddiaysa; AK Parti’nin Radikal gazetesinin“solcu” yazarı Oral Çalışlar’a teklif götürdüğü yönünde.

Kulislerde “açılım” yapmak isteyen AK Parti’nin, kamuoyunda oldukça iyi bir imaja sahip olan gazeteci Çalışlar’ı aday yapmak istediği belirtiliyor.

Ancak elmahaber’in ulaştığı Oral Çalışlar,“bana henüz gelmiş böyle bir teklif yok” dedi. Teklifin gelmesi durumunda cevabının nasıl olacağını sorduğumuzda ise; “ben gazeteciyim, gazeteciliğimi yapıyorum ve gelecek böyle bir teklifi kabul etmem mümkün değil” açıklamasında bulundu.

Ne diyelim 12 haziran seçimlerine kadar adaylık için medya dünyasında kulisler dönmeye devam edecek ve nihai durumu listeler açıklandıktan sonra göreceğiz. Hadi bakalım hayırlısı…

Elmahaber.com

Bu haber toplam 2366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri