Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin Yenikapı mitingine rekor katılım

23.03.2014 18:29
AK Parti, bugün Yenikapı Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingle gövde gösterisi gerçekleştiriyor. Katılımın 1,5 milyon olduğu açıklandı.

Her yaptığı mitingde yüzbinleri toplayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, geçen hafta İzmir'de, dün de Ankara'da gövde gösterisi yapmıştı. Bugün İstanbul'da yapılan miting ise hem Ankara hem de İzmir'deki mitingleri gölgede bıraktı. 

AK Parti'nin İstanbul Yenikapı'daki 'Yeniden Milli İrade Mitingi' için bölgede sabah saatlerinde itibaren hareketlilik başladı. Yenikapı'daki miting alanı AK Partililer tarafından dolduruldu. Miting alanına giden yollarda partililer tarafından doldurulmuş durumda. Miting alanı ve çevresi havadan görüntülendi. Katılımın 1,5 milyon olduğu açıklandı.

"KILIÇDAROĞLU BAK BU MONTAJI NASIL YAPTIK?"

Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık, güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle. Varsın birileri bu muhteşem coşkuyu küçümsesin." dedi.

YENİKAPI'DA İLK KEZ

Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu’daki Kazlıçeşme Meydanı’nda gerçekleştiren AK Parti, bugün yapacağı “Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı’nı seçti. AK Parti’nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı’da da ilk kez miting yapılmış olacak.

5 METRE YÜKSEKLİĞİNDE PLATFORM

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını yapması için yerden yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında, AK Parti’nin sembolü ampulün bulunduğu ve üzerinde “AK belediyeler mutlu insanlar” yazan dev pankartın ve dev ekranın bulunduğu bir platform oluşturuldu.

Alanın değişik yerlerine, Mustafa Kemal Atatürk, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 39 ilçe belediye başkan adayının posterleri asıldı.

ensonhaber

Bu haber toplam 7436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri