Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'yi yıpratma planları ortaya çıktı!

22.12.2012 02:46
Ergenekon yapılanması, hükümeti yıpratmak için kitap yazdırmayı planları arasına almış.

Genelkurmay'ın İnternet Andıcı ile ilgiliErgenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği hard disklerden çarpıcı detaylar çıkmaya devam ediyor.

AK Parti kükümetini yıkmak için kurulan kara propaganda siteleriyle ilgili hard diskler incelenmiş ve raporlaştırılmıştı. Belgelere göre, cunta yapılanmasının 2007'de karargahta faal olduğu görülüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, 30 Ağustos 2007'de Harekat Başkanlığı için hazırlanan bilgi notunda dikkat çekici talimatlar var.

Bilgiler, Karargah'ta hazırlanan kara propaganda planlarını gözler önüne serdi. Talimatlar arasında, yazarlara kitap yazdırma, bazı sivil toplum örgütleri hakkında broşür hazırlatılması ve yönlendirici anket yaptırılması gibi noktalar var. Ortaya çıkan belgelerde, kamuoyunu yönlendirmek için ısmarlama kitaplar yazdırılmasından söz ediliyor.

Bir başka karalama faaliyeti ise yönlendirilmiş anketler. Bilgi notuna göre, kara propagandanın sanal ağda da kullanılması amaçlanıyor. Notlara göre cunta yapılanması, Ergenekon sanıklarından Kemal Alemdaroğluve Doğu Perinçek 'i destekleyici projeler geliştirilmesini istemiş.

Bu haber toplam 2056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri