Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Yılın Starları” Ödülleri Sahiplerini Buldu!

19.10.2011 19:00
Aka Koleji öğrencileri ve öğretmenleri arasında düzenlenen anketler sonucu belirlenen “Yılın En İyileri” ödülleri sahiplerine verildi.

Aka Koleji Bahçelievler kampüsünde gerçekleşen ödül törenine Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Basri Özbay ve Özel Aka Okulları yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

 

Leon İstanbul İletişim Danışmanlığı tarafından organize edilen ve ünlülerin yoğun ilgi gösterdiği törende sinemada en iyi genç bayan yetenek ödülünü Pelin Batu, yılın en beğenilen pop yıldızı ödülünü Keremcem, sinema ve televizyonda en iyi genç erkek yetenek ödülünü Tolgahan Sayışman, müzik dünyasında en iyi genç kadın yetenek ve öğrenci idolü ödülünü ise Atiye Deniz aldı.

 

Yılın En Beğenilen Köşe Yazarı ödülü ise bu yıl Rasim Ozan Kütahyalı’ ya gitti.

Sanatçılar ve gazeteciler gençlerden aldıkları bu ödülün anlamlı olduğunu dile getirdi.

Şiir, resim, tarih, televizyonculuk gibi uğraş alanları olan Pelin Batu bu ödülün kendisi için ayrı bir anlamı olduğunu, “oyuncu olduğunu hatırladığını” söyledi. Popçu Keremcem göre, başarı ve başarısızlıklarının toplamı kariyeri oluşturuyor.

Oyuncu Tolgahan Sayışman, çok kısa sürede izlenip tüketilen dizilerin oyuncuları ne kadar meşgul ettiğini anlattı. Sayışman, törene katılabilmek için yapımcısını zor ikna etmiş. Ünlü oyuncu bu yoğun temposunun takdir edilmesinden dolayı gençlere teşekkür etti. Yazar Rasim Ozan Kütahyalı' nın "Daha önce bana hep yaşlı başlı adamlar ödül vermişti. Bu ödül benim için gerçekten çok değerli, çünkü gençlerden alıyorum." sözleri de yoğun alkışlarla karşılık buldu. Kütahyalı' ya göre gençler tarafından takip edilmek ve ödüllendirilmek bir şans.

Aka Koleji yazılı basın emekçilerini de unutmadı, “Yılın Starları” ödüllerinin yanında bu yıl ilk kez “Yazılı Basın Ödülleri” de verildi.

 

İşte Ödül Kazanan Gazete ve Dergiler:

  • Chip Dergisi “Yılın En İyi Bilgisayar Dergisi”
  • Digital Age Dergisi “Yılın En İyi Dijital İş ve Kültür Dergisi”
  • Kobi Efor Dergisi “Yılın En İyi Aylık Ekonomi Dergisi”
  • Para Dergisi “Yılın En İyi Haftalık Ekonomi Dergisi”
  • Miliyet Cadde “Yılın En Beğenilen ve En Başarılı Gazete Eki”
  • Takvim Gazetesi “Yılın En İyi Halk Gazetesi”
  • Zaman Pazar Eki “Yılın En İyi Hafta Sonu Eki”

Water- Aqua: The Essential Resource” projesiyle “Avrupa Kalite Ödülünü” ikinci kez aldıklarını söyleyen Özel Aka Lisesi Kampus Müdürü Türkel Çaylı, Aka Koleji öğretmenleri olarak geleceğin sanatçılarını, gazetecilerini, yöneticilerini, iş adamlarını yetiştirmeyi amaçladıklarını, sanatçıları ve gazetecileri Aka Koleji’nde ağırlayarak öğrencileri gelecekteki meslektaşlarıyla buluşturmaktan onur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Aka Koleji 2011 yılı Ödülleri 02 Aralık’ta Bahçelievler Kampüsünde düzenlenecek “İnternet Medyası Ödülleri Töreni” ile son bulacak.  

Kaynak:
Bu haber toplam 3568 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri