Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akan Hakkında Savcılık Kararı

31.07.2013 02:16
Tarık Akan hakkında yapılan başvuru ile ilgili savcılık "kovuşturmaya yer olmadığına" karar verdi.

Oyuncu Tarık Akan olarak bilinen Tahsin Tarık Üregül hakkında, vefat eden annesinden ve babasından kendisine kalan şirket hisselerini gaspettiği iddiasıyla, ağabeyi Turgut Üregül'ün suç duyurusunda bulunmasına ilişkin olarak, savcılık "kovuşturmaya yer olmadığına" karar verdi.

Turgut Üregül, 19 Eylül 2012 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına kardeşi Tahsin Tarık Üregül (Tarık Akan) ile 5 kişi hakkında ''gayri resmi usul ve yasaya aykırı belgeler düzenleyerek, şirkete hissedar tescili sağlayan ve adına yapılması gereken tesciller yapılmadığı'' için suç duyurusunda bulundu.

Üregül, başta kardeşi Tahsin Tarık Üregül ve Ali Kenan Kır, Zeki İrfanoğlu, Ahmet Hüseyin Hoşbaş, Mehmet Candan Atamer ve Acun Günay'ın veraset ilamına uygun olarak babasından kalan hisseyi kayıtlara geçirmediğini iddia etti. Soruşturmayı tamamlayan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, müşteki Turgut Üregül'ün babasından ve annesinden kalan mirasın şüpheliler Tarık Üregül ve diğer 5 kişi tarafından sahte belgelerle dolandırıldığını iddia etse de kendi beyanından anlaşılacağı üzere mirasın veraset ilamına göre taksim edilmesi gerektiğini bildirdi.

Savcılık kararında, ''Bu konuda anlaşma sağlanmıyor ise hukuk mahkemelerine taksim davası açılmalı ve bu dava sırasında ortaya çıkacak haksız usulsüzlük ve sahtecilik yapıldığına kanaat getirdiği taktirde yapılacak suç duyurusu üzerine soruşturma açılması mümkün olabilir. Sahteciliğin, dolandırıcılığın delilleri ve somut olayın ifade edilmediği olayın hukuki ihtilaf mahiyetinde olduğu anlaşıldığından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir'' denildi.

Bu haber toplam 1836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri