Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gençlerin pahalı akaryakıt isyanı

30.01.2011 00:42
Kendilerinin hiçbir gruba ve partiye üye olmadıklarını üzerine basarak belirten gençler, yanı başımızdan petrol fışkırırken Türkiye'de petrolün çıkmamasının düşündürücü olduğunu söyledi.

Akaryakıt zamları Beyoğlu'nda 3 genç tarafından protesto edildi.

Kendilerinin hiçbir gruba ve partiye üye olmadıklarını üzerine basarak belirten gençler, yanı başımızdan petrol fışkırırken Türkiye'de petrolün çıkmamasının düşündürücü olduğunu söyledi.

Beyoğlu'nda bir araya gelen 3 genç, akaryakıt zamlarını protesto etti. Taksim Meydanı'nda ellerinde Türk bayrakları ile gelen üç genç adına bir açıklama yapan Cem Doğan Erdoğan, litresi normalde 1 TL olan benzine 3 TL, 50 kuruş olan motorine ise 2 TL gibi bir vergi ödediklerini hatırlattı. Toplum olarak sessiz kaldıkça bu zamlar devam edeceğini belirten Erdoğan, "Fakat sesimizi ve tepkimizi yükselttikçe sıradan insanlar olmadığımız ve haksızlığa karşı boyun eğmediğimiz, gereken yerlere gereken cevabı vermediğimiz, koyun gibi her şeyi kabullendiğimiz müddetçe diğer sıradan insanlardan olacağız. Bu sebeple tepkimizi demokratik yollardan göstermek için burada toplandık." şeklinde konuştu.

"Türk gençleri artık uyandı." diyen Erdoğan, "Peki yanı başımızdan petrol çıkarken Türkiye'de neden çıkmıyor? diye sorduğumuzda ise kaçamak cevaplar veriliyor. Petrol Türkiye tarafına geçemiyormuş da bilmem ne. Bırakın bu çocuk masallarını. Türkiye'den petrol çıkarılmamasının asıl nedeni bunların ağababalarının izin vermemesidir." ifadelerini kullandı. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün bize sordular hangi partiye hangi gruba üyesiniz? Başınızda kim var? Cevap veriyoruz. Hiçbir yere üye değiliz, tamamen bizim haksızlığa karşı toplumsal mücadelemizdir. Neden bir başkası değil de siz yapıyorsunuz? Biz de aynı şeyi düşünerek yapmasaydık kim yapacaktı bizler korkusuz Türk gençleriyiz."

Gençler açıklamanın ardından meydanda ayrıldı.

CİHAN

Bu haber toplam 2190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri