Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akaydın Oy İçin Pensilvanya'ya Gitti İddiası

20.02.2014 01:00
Seçimlere 1 aydan biraz fazla zaman kalmışken, CHP ile Cemaat yakınlaşması da medya kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.

Gezi olaylarından sonra Cemaat'le giderek yakınlaşan CHP'de ilginç bir seçim heyecanı yaşanıyor. Yıllarca laiklik savunuculuğunun üzerine şimdi de diyalogcu Cemaat'le yakınlaşan CHP'de, Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın da Pensilvanya'ya gittiği iddia edildi.

AKAYDIN DA GÜLEN'İ ZİYARET ETTİ

Fethullah Gülen'in Sarıgül'ü destekleyen kasetlerinin ortaya çıkmasının ardından Akaydın'ın da Gülen'le görüşmek üzere ABD'ye gittiğini iddia eden Sabah yazarı Sevilay Yükselir, bu iddiasını yineledi. Yükselir, bu iddiasını daha önce de yazmıştı. Bugünkü yazısında bu iddiasının doğruluğunu bir kez daha vurguladı ve CHP'lilerin de bu durumdan rahatsız olduğunu yazdı.

İşte Yükselir'in yazısındaki o bölüm;

"Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Pensilvanya'ya gidip Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'le görüştüğü bilgisini köşeme taşıdığımda CHP içinden çok sayıda telefon almıştım. Arayanların çoğu aktardığım bilginin detaylarını almak istiyordu. Bir kısmı da Akaydın gibi ömrünü dindarlarla mücadele ederek geçirmiş katı bir laikçi ismin böyle bir ziyareti yapmasına ihtimal vermediğini söylüyordu. Bunlardan biri -ki çok sevdiğim bir eski dostumdur- benim kasıtlı olarak CHP ve Cemaat arasında bir ilişki algısı yaratmaya çalışıp, CHP tabanının zihnini karıştırmaya dönük bir manipülasyon peşinde olduğumu ima etmişti. Ona göre CHP iktidara doğru yürüyordu ve ben de mevcut iktidarın azılı yandaşı olarak bu yürüyüşü durdurmak için bu tür tezviratlarla olağanüstü gayret sarf ediyordum.

Neyse dün o eski dost yine aradı. Hani; "Ağlıyordu resmen" dersem abartmış olmam."

habervaktim

Bu haber toplam 1310 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri