Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdoğan'dan Çarpıcı Açıklamalar

15.11.2014 15:58
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "İçeridekiler, dışarıdakiler bütün dünya bir araya geldi, Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz dediler. Deviremediler" dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin Polatlı İlçe Kongresi'ne katıldı. Ankara'daki kongrede konuşan Akdoğan, son dönemde hükümete yönelik kirli yöntemlerin devreye sokulduğunu savunarak "Hiçbir hak, hukuk tanımadan; ahlak, edep tanımadan her yolu denediler İçeridekiler, dışarıdakiler bütün dünya bir araya geldi Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz dediler. Deviremediler" dedi.

ERDOĞAN'I DEVİREMEDİLER ÇÜNKÜ...

Hükümete yönelik içeriden ve dışarıdan çeşitli faaliyetlerde bulunulduğunu belirten Akdoğan, "17 Aralık sürecini, komplosunu yaşadık. Her türlü kirli yöntemi devreye aldılar. Hiçbir hak, hukuk tanımadan; ahlak, edep tanımadan her yolu denediler. Ama olmadı. 30 Mart seçimleri için hepsi bir araya geldi. İttifak yaptılar yine olmadı. 

10 Ağustos'ta çatı aday çıkardılar. Bir araya geldiler, yine olmadı. İçeridekiler, dışarıdakiler bütün dünya bir araya geldi, Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz dediler. Deviremediler. Niçin deviremediler? 

Çünkü bu millet, milletin adamlarına sahip çıktı. Kendi iktidarına sahip çıktı. Oyunda eksik olan milletti. Millet de AK Parti'nin yanındaydı. Bu yüzden netice alamadılar. Siz haklıysanız kimse sizinle baş edemez. Baş edemediler. Bundan sonra edemeyecekler" ifadelerini kullandı.

KİMSE VESAYETÇİ ODAKLARI DARBECİ ZİHNİYETİ HORTLATAMAZ

Konuşmasında paralel yapı vurgusu yapan Yalçın Akdoğan, "Son dönemde paralel yapı kavramı moda oldu. 12 yıldır AK Parti iktidarına saldıran bütün bu yapıların hepsi aslında paralel yapı. Derin devlet yapılanmaları. Çeteler. Devlet gücünü kullanarak iktidarları etkisizleştirmek isteyen yapılar. Onlar da paralel yapı. KCK terör örgütünün yapılanmaları bölgede devlet yerine geçebilecek alternatif bir otorite üretme çabaları, onlar da paralel bir yapıdır. 

Vesayetçi odaklar, yeşil Ergenekon, din kisvesi altında olursa veya etnik görünümde. Bütün bu paralel devlet yapılanmaları, illegal yapılanmalar, vesayetçi odaklar, darbeci odaklar bunların hiçbirine müsaade etmeyiz. Hepsiyle mücadele ederiz. Demokrasiyi, hukuku koruruz. Hiçkimse seçilmiş iktidarları ben yönetirim, sevdasına kapılmasın. Geçti o dönemler. Kimse bu vesayetçi odakları, darbeci anlayışı yeniden hortlatamaz. Yeni Türkiye'de bunların hiçbirine yer yok" diye konuştu.

KOBANİ OLAYLARINDA GÖRDÜK...

Doğu ve güneydoğu bölgelerinde zulüm eden ve baskı yapanların terör örgütü olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şunları kaydetti: 

"Kobani olaylarında gördük. Farklı düşünen kim varsa kendilerini desteklemeyen kim varsa iş adamlarını, esnafı, STK'ları, partileri, hepsini hedefe koydular. Hepsine saldırdılar. 

Bunlar baasçı zihniyet. Baskıcı bir zihniyet. Bu zihniyet problemi. Bunun hangi etnik kökenden olduğu, mezhepten olduğu, ideolojik anlayıştan olduğunun önemi yok. Bu zihniyet hastalıklı bir zihniyet. Farklılığa tahammül etmeyen bir zihniyet. Kobani, Kobani diyorlar. Kobani'de farklı olan herkese karşı çıktılar. İlk önce Kürtler oradan göç etmek zorunda kaldı. Herkese her türlü zulmü yapıyorlar. Zulüm eden, baskı yapan, oy kullanmaya giderken yolunu kesen, iş makinasını yakan, yatırımı engelleyen terör örgütü."

Bu haber toplam 1900 defa okunmuştur
ŞEVKET EYGİ UYARIYOR
Hulusi Çevik
PKK’nın beyni Yahudi, Kripto Ermeni, Pakraduni, ABD ve AB’dir. Arkadaki derin gizli güçler kesinlikle barış istemiyor. Bu savaşı kesinlikle bitirmezler. PKK savaşında yeni bir safha başlamıştır: Bazı yerlerde kurtarılmış bölgeler kurmuşlardır. Önümüzdeki bahara kadar şu mâlum Gezi kalkışmasının yüz misli hadiseler olabilir. İktidar Gezi hadiselerinden ders aldı ve bazı hazırlıklar yaptı ama onlar da ders aldılar ve hazırlık yaptılar. PKK’nın arkasında, küçük istisnalar dışında Sünnî Kürtler yoktur. Önümüzdeki aylarda en küçük bir ihmal ve gaflet büyük yıkımlara, facialara, yenilgilere yol açabilir. Birilerinin halk bizi her şeye rağmen destekliyor, bize bir şey olmaz düşünceleri kuruntudan ibarettir. Bu kuruntu bir intihardır. Adnan Menderes’i de halk destekliyordu, ne oldu? Yığınlara güvenilmez… Önemli olan teşkilatlı güçlerdir. Önümüzdeki yedi ay içinde İsta
15 Kasım 2014 Cumartesi 16:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri