Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdoğan'dan eniştesine suç duyurusu

28.11.2013 23:39
Yalçın Akdoğan, Taraf muhabiri Mehmet Baransu'nun eniştesi hakkındaki yolsuzluk iddiaları sonrası harekete geçti.

Başbakan Erdoğan'ın danışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, ablasının eşi hakkında ‘isim ve nüfuzunu kullandığı’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Akdoğan kendisine gelen bazı şikayetler üzerine ablasının 3 yıl önce evlendiği Oktay Ferşatoğlu’nun ticari girişimlerinde kendi adını kullanarak menfaat sağlamaya çalıştığını, bunun üzerine eniştesi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve dava açtığını söyledi.

YANLIŞ YAPAN BABAM DAHİ OLSA YAKASINA YAPIŞIRIM

Akdoğan, “Hiçbir ilişki, işbirliği veya iletişim halinde olmadığım bu şahsın girdiği ticari teşebbüslerde ismimi kullandığını duyunca suç duyurusunda bulundum, şuan savcılık ve emniyet tahkikatı devam ediyor. Vatandaşlarımızdan ricam bu tür isim ve nüfuz kullanma çabalarına kanmamalarıdır. Yanlış yapan babam dahi olsa yakasına yapışırım. İrademiz dışında hısım olduğumuz bu şahsın yaptığı yanlışlar da sadece kendisini bağlar ve eğer bir hukuksuzluk varsa yargı karşısında hesabını verir” dedi.

AK Parti’nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar şeklinde 3 Y ile mücadele içinde olduğunu ve ahlaklı siyaseti şiar edindiklerini belirten Akdoğan, benzer durumda olan herkesi de kendisi gibi hukuki yola başvurmaya davet etti.

INTERNETHABER

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri