Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki!

08.01.2015 01:23
Yalçın Akdoğan, dört bakanla ilgili komisyonun hukuki bir karar aldığını söyledi. Akdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kararla ilgili sözlerine de tepki gösterdi.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, dört bakanla ilgili olarak Meclis Soruşturma Komisyonu'nun verdiği kararın hukuki bir işlem olduğunu söyledi. Komisyonun hür bir şekilde çalıştığını anlatan Akdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun komisyonun AK Partili üyeleriyle ilgili sözlerine ise tepki gösterdi.

Yalçın Akdoğan, TRT'de katıldığı canlı yayında dört eski bakan için Meclis'te kurulan Soruşturma Komisyonu'nun Yüce Divan kararını değerlendirdi. Kararın parti kararı olmadığını hatırlatan Akdoğan, komisyonunun çalışmalarını hür bir şekilde yürüttüğünü ve herhangi bir müdahalenin söz konusu olmadığını söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklamalarını da eleştiren Yalçın Akdoğan, "Kılıçdaroğlu, komisyon kararını eleştirebilir ama komisyon üyelerine hakaret edemez." dedi. Akdoğan şöyle konuştu;
 
"Ceza işlemine uygun bir komisyon bu. Bizim kurdurduğumuz bir komisyon bu. Bu karar da partinin bir kararı değildir. Meclisin bir komisyonu ve adli hukuki bir işlem sayılıyor bu. Kaçma durumu olsaydı bu komisyon olmazdı. Bu komisyonu biz kurdurduk bunada saygı göstermedileri. Bizim hiçbişeyden kaçtığımız yok.Komisyon hür şekilde çalıştı ve hukuki bir işlem yaptı. Komisyon takipsizlik kararı vermiştir gerekçeli kararını görmek gerekir. Milletvekillerimiz hür şekilde vicdanlarıyla muhasebe ederek oylarını ortaya koyacaklar.
 
Kılıçdaroğlu, komisyon kararını eleştirebilir ama komisyon üyelerine hakaret edemez. Kimse kimsenin imanını namusunu dinini sorgulayamaz komisyon üyeleri vicdanları ile karar vermiştir."
 
ÇÖZÜM SÜRECİ
 
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm süreci ile ilgili, "Tünelin ucunda ışık göründü." dedi.
Muhalefete yönelik eleştirilerde de bulunan Akdoğan, bu süreçte muhalefetten hiçbir katkının gelmediğini söyledi.
 
"Tünelin ucunda ışık göründü. toplumsal destek böylece arttı. terörün tamamen sonlandırılması için ciddi çalışmalar yapılıyor. hükumet sürecin arkasındadır.  çok ciddi türbülanslardan geçtik çatlak sesler çıktı tüm bunlara rağmen tren rayına oturdu  süreçte muhalefetten hiçbir katkı gelmedi, muhalefetin meseleye bakışında sorun var."
Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri