Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdoğan'dan Sarıgül'ü kızdıracak değerlendirme

22.11.2013 01:12
Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan NTV'de katıldığı Doğru Açı programında İstanbul Başkan adayları ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Yakın Plan'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akdoğan'ın yerel seçimlere ilişkin değerlendirmeleri de oldu.

İstanbul Belediye Başkanlığı için aday adayı olması beklenen Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye fazla bir getirisi olmayacağını savunan Akdoğan, "Bu sadece insanları öpmekle olmuyor. Ciddi bir vizyon proje ortaya koymak gerekiyor" ifadesini kullandı. 

EN BÜYÜK YÜKLENMEYİ GEÇEN SEÇİM YAPTI

CHP en büyük yüklenmeyi geçen seçimlerde yaptı İstanbul'a. En iddialı olduğu seçimdi ancak açık ara farkla AK Parti kazandı. Yani bütün faktörler, ittifaklar, konsorsiyumlar bir araya gelmişti, elinden gelen her şeyi yapmıştı CHP ve o oyu alabildi.

Burada aday bunun üzerine ne koyabilir. Süperman olmayacağına göre ve ikiye katlayamayacağına göre çok ciddi bir fark olacağı kanaatinde değilim ben. Sarıgül'ün, CHP'ye Kılıçdaroğlu'ndan daha fazla bir getirisi olacağını düşünmüyorum ben CHP'ye. Arada şu anda ciddi makas açıklığı var.

'SADECE İNSANLARI ÖPMEKLE OLMUYOR'

CHP'den ziyade AK Parti'nin ne oy alacağı önem taşıyor bizim için. Onlardaki oy artışları tek başına bir anlam ifade etmez. Kaygıya kapılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. İstanbullular, İBB'nin ve hükümetin neler yaptığını biliyor.

Burada Sarıgül, eğer adaysa, ortaya kendi projelerini koyacaktır. Vatandaş da bakacaktır, Sarıgül ne yapabilir diye. Bu sadece insanları öpmekle olmuyor. Ciddi bir vizyon proje ortaya koymak gerekiyor.

Mustafa Sarıgül veya Gürsel Tekin'in AK Parti'yi kaygılandırabilecek isimler değil. CHP'nin genel olarak ciddi bir isim krizi yaşadığını düşünüyorum. Bu yüzden AK Parti şanslı diye düşünüyorum."

ROTAHABER


 

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri