Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akif Beki'den Can Dündar'a eleştiri

05.06.2015 13:40
Hürriyet yazarı Akif Beki, Can Dündar'ın kendisine servis edilen belgeleri basmaktan başka bir gazetecilik yapmadığını savundu.

Türkiye günlerdir Cemaat eliyle Cumhuriyetgazetesine servis edilen MİT tırları haberini konuşuyor. AK Parti ve Erdoğan muhalifleri, Cumhuriyet'e ve onun Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a methiyeler düzerken, Hürriyet yazarı Akif Beki'den tepki geldi.

Beki bugünkü yazısında Can Dündar'ın gazetecilik yapmadığını, 'birilerinin' ona servis ettiği bir takım belgeleri, kendisinden istenilen tarihte bastığını ifade etti.

GELEN BELGEYİ ALIP BASMAK GAZETECİLİK Mİ?

İşte Akif Beki'nin yazısındaki o bölümler:

Ortada bir gazetecilik başarısı mı var ki alkışlayalım? Ne başarısı, çabası mı var?

Yaptığı, başkası tarafından üretilmiş bir içeriği iletmek. Rolün, aracılıktan ibaret. Ne haberi üreten merkezde yerin var ne kurulan düzenekte bir mahallin. Kurgusunda nokta kadar dahlin bile yok. Bu tertibin ürünü, işlendikten sonra hazır kalıp gönderiliyor sana. Alıp basıyorsun. Katkın ne, gazetecilik çaban neresinde bunun. Üstelik, inisiyatif baştan sona postanın kaynağında. Onun yazdığı senaryoda, onun biçtiği rolü oynuyorsun. Zamanını da şeklini de o belirliyor. Hesaba nasıl geliyorsa sen ona uyuyorsun. Bir de alkış bekliyorsun..

IŞİD'E SİLAH VEREN KİM, CAN DÜNDAR İYİ BİLİYOR

Gerçeği öğrenmek mi istiyorsunuz. Suriye'de kimin kimle savaştığına bakmanız yeter. IŞİD Halep'e ağır bir saldırı başlattı, muhalif grupların üstüne yürüyor. Bilin bakalım IŞİD'i kim destekliyor. Şam rejimi, yani Esad'ın ordusu.

Esad'ın kara kuvvetleri gibi çalışan bir örgüte, Türkiye'nin silah gönderdiğini söylüyorsunuz. Bu mudur, Cumhuriyet'in güya ortaya çıkardığı gerçek? Yani Can Dündar Türkiye ile müttefiklerinin, Esad - IŞİD ittifakını değil de onlara karşı savaşan muhalifleri donattığından habersiz öyle mi? Hadi canım siz de..

Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri