Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akıl almaz seçim hileleri

11 Şubat 2009 / 11:14
Oda başkanlık seçimleri yaklaşırken hileler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Başkanlık seçimleri öncesi yaşanan hileler akıl almaz boyutta.
Ankara Ticaret Odası'na bağlı 38 numaralı Mefruşatçılar Meslek Komitesi seçimleri 18 Şubat'ta yapılacak. Tekstil sektöründe yaşanan sorunlar bir yana, Ankara'lı mefruşatçı tüccarın meslek komitesinde tanık olduğu ayak oyunları ise apay ayrı bir sorun olarak ortada duruyor. 38 Nolu komite seçimleri 18 Şubat'ta yapılacak. Ancak mevcut yönetim, başka isimlerin komite yönetimine girmemesi için akıl almaz yollara başvuruyor.
Ankara Ticaret Odası'na bağlı 38 numaralı Mefruşatçılar Meslek Komitesi seçimleri 18 Şubat'ta yapılacak. Tekstil sektöründe yaşanan sorunlar bir yana, Ankara'lı mefruşatçı tüccarın meslek komitesinde tanık olduğu ayak oyunları ise apay ayrı bir sorun olarak ortada duruyor.

38 Nolu komite seçimleri 18 Şubat'ta yapılacak. Ancak mevcut yönetim, başka isimlerin komite yönetimine girmemesi için akıl almaz yollara başvuruyor. Mefruşatçılar Komitesi ile alakasız kimi meslek gruplarından isimlerin listeye kaydedilmesi yanı sıra listede adres olarak gösterilen yerlerden birinin cami olduğu ortaya çıktı. Yine aynı komite de şaşkınlık yaratan bir başka olay ise 38 numaralı Mefruşatçılar Meslek Komitesi üyesi Günay Uyanık bir gün içinde 14 ayrı şube açarak 14 yeni oy kazanmış oldu.

Rotahaber'in 1 Şubat'ta gündeme getirdiği Ankara Ticaret Odası başkanlık seçimleri öncesi 38 No'lu Komite seçimlerinde yaşananların yankısı sürüyor. Seçime bir hafta gibi kısa bir süre kala, olay ile ilgile yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Ankara merkezli Perdesaticilari.com adlı sektörel sitede, son yaşanan akıl almaz olaylara yer verildi.

Bir günde 14 ayrı şube açtılar!

18 Nolu komitenin yönetiminde yer alan üç isim Nuri Mete, Ali Aslan ve Günay Uyanık'ın adı karışan seçim hileleri saymakla bitmiyor. Ortak hareket eden Mete, Aslan ve Günay seçim listesinin Yüksek Seçim Kurulu kararı ile askıdan indirilmesine 1 gün kala, Günay Uyanık'a ait şirketin 14 ayrı şubesi açıldı. 14 ayrı şubeden isimler de tek tek listeye kaydedildi. Böylece 14 oy daha sağlanmış oldu. Mevcut Komite yönetiminde bulunan Günay Uyanık'ın oğulları Fırat Uyanık 7 adet, diğer oğlu Murat Uyanık da 7 adet olmak üzere 14 adet şirketi bir günde 14 ayrı şube olarak gösterip oy kullanma hakkı kazandılar.

Adres gösterilen yer camii çıktı

38 Nolu Komitede dikkat çeken bir başka seçim hilesi ise adres gösterilen yerin cami olduğunun tesbit edilmesi. 38 Nolu Komite'de Salih Çimsit adlı kişinin adresi şu şekilde: Tarhana Sokak No: 5/A Ulus( Anafartalar İşhanı karşısı).. Ancak bu adrese gidip söz konu kişi ile görüşmek isteyen kişiler akıl almaz bir sahne ile karşılaştı. Evet adres olarak gösterilen yer Zincirli Camii.. Kısacası uyanık komite yönetimi oy uğruna elinden geleni yapmış. Söz konusu adresteki camiye giden grup cami imamına Salih Çimsit ismini sorar. İmamın verdiği yanıt aynen şöyle: Salih benim kardeşim ama yıllardır Trabzon'da oturuyor. Ve kendisi inşaatçı.Geçen seçimlerde de kardeşimin yol parası verildi 50 YTL de harçlık verildi ve oyunu Ali Aslan için kullandı"..

Oylar hatır-gönül ilişkisi için!

Yine bir başka adreste mefruşatçı olarak gösterilen yerin ise kuyumcu olduğu ortaya çıktı. Ulus Anafartalar Caddesi'nde bulunan Gülaylar Kuyumculuk yetkililerine nasıl oluyor da kuyumcu olmalarına rağmen mefruşatçılar komitesinde oy kullanabildikleri sorusuna verdikleri yanıt şu: Biz Ali Aslan'a söz verdik; o bizim arkadaşımız oyumuzu ona vereceğiz.

Oda seçimlerinde müthiş ayak oyunları

Dükkan gösterilen yerler tarla çıktı!

Kaynak:
Bu haber toplam 2670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri