Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akılalmaz Dolandırıcılık

29.05.2013 11:53
Vatandaşı polis olduklarını söyleyerek kandırıp paralarını kapan dolandırıcılar, bu kez akıl almaz bir yönteme başvurdu.

Tele tokatçılar, emekli bankacı kadını, kocasının teybe kaydettikleri “Parayı hesaba yatır” sözleriyle kandırıp yazlığını sattırdı

Tele tokatçılar, emekli kadın bankacı K.A’yı daha önce benzeri görülmemiş bir yöntemle çarptı. Zanlılar kocasının sesiyle telefonda kandırdıkları K.A’dan 80 bin lirayı kapmayı başardı. İddialara göre olay şöyle gelişti: Dolandırıcılar emekli bankacı K.A’nın Ankara’da yaşayan eşi S.A’ya polis rolünde ulaşıp, hesabının terör örgütü eline geçtiğin ve tüm birikimlerini tedbir amaçlı verecekleri hesaba yatırmalarını istedi. Fondan gelen telsiz sesiyle telaşlanan S.A, ailenin para işleriyle eşinin ilgilendiğini söyledi.

Dolandırıcılar, S.A’ya telefonda “Başımız belada polis ne istiyorsa yap, yoksa cezaevine gireceğiz” dedirterek sesini kaydetti. Telefonu kapatan zanlılar, bu kez yazlıklarında tatil yapan karısı K.A’ya ulaşıp, “Hesap hareketlerinizden terör örgütüne nakit akışı var” yalanıyla korkuttu. Fonda eşinin, “Polis ne istiyorsa yap” kaydını da dinleten dolandırıcılar, “Tüm birikimini tedbir amaçlı hesabımıza yatır” diyerek telefonu kapattı.

BİR GÜNDE MÜŞTERİ BULDU

Dolandırıcıların kusursuz oyunuyla korkan emekli bankacı K.A, sahibi olduğu yazlığı değeri 150 bin lira olmasına rağmen100 bin liraya sattı. Peşinat olarak 60 bin lira alan talihsiz kadın, bankadaki 20 bin lirasını da çekip, dolandırıcıların hesabına yatırdı. Geçen zamanda arayan olmayınca eşiyle birlikte dolandırıldığını anlayan K.A, jandarmaya gidip şikayetçi oldu. Telefonla ulaştığımız bankacı K.A, konuşmak istemediğini söyledi.

Artık kanmayın

Yetkililer, telefon dolandırıcılarının tuzaklarına karşı dikkatli olunmasını istedi. Yetkililer “Vatandaşlarımızı her fırsatta uyarmamıza rağmen dolandırıcılara kolay kanıyor. Polis, vatandaştan kesinlikle para istemez. Artık kanmayın” dedi.

bugün

Bu haber toplam 4092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri